Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek a földgáz fűtőérté...

Teréz0521 kérdése:

Szerintetek a földgáz fűtőértéke csökkent az utóbbi években? .

Figyelt kérdés
Szerintetek lehetséges, hogy csökkentik a földgáz fűtőértékét? Minden évben felírom az éves elszámoláskor a gázóra állását. Minden évben több m3 a fogyasztásunk, pedig éppen csak annyit fűtünk, amennyit muszáj. Bár már a nyílászárókat is kicseréltük, és nincs igazán kemény tél évek óta, mégis egyre több fűtésszámlát fizetek. ..Ja..és fölteszem a teavizet a gáztűzhelyre, és hosszú időbe telik, mire fölforr.. lehetséges, hogy hígítják a gázt valamivel, közben meg a gázóra szorgalmasan pörög? ...és a rezsicsökkentés ellenére egyre többet fizetünk...

#fűtés #földgázzal
2015. dec. 8. 15:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Miquel ennek ugorj neki még egyszer.

kisfogyasztói gázhálózat szabvány nyomása a csonknál mérve 25-33mbar, szabványos értéke. a gázórák általában 6m3/h maxot tudnak mérni, ennyit meg nem használ el egy kazán egy lakásban.

hogy van az hogy egységnyi idő alatt kevesebb gázt kapsz??, helyette levegő jön? vagy már levegő áramlik visszafele?

kicsit hallgasd meg a gázórát, hogyan gyorsul a "ketyegése", ha nő a fogyasztás. a membrános fogymérők térfogatot mérnek, és adott térfogat elérésekor átbillen a membrán. vagyis a gáz nem "folyamatosan" jön, hanem sok kis adott térfogat jön egymás után olyan gyorsan, hogy az folytonos lesz az óra után.


érdemes lenni megmérni a hideg víz hőfokát télen és nyáron, mert sok a különbség közte, és így értelem szerint késöbb is forr fel ha hidegebb.

mérni nem mértem én sem, de nyáron simán mosok mindig fogat a hideg vízzel, télen viszont túl hideg a fogamnak; erre már érzékeny.

egyébként a gázszolgáltatásnál az értékeket és mennyiséget stb szabványok szabályoznak.

2015. dec. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 puritan ***** válasza:
Nekem gázbojlerem van. Átfolyós rendszerű FÉG V4-es. Én is tapasztaltam, hogy az utóbbi időben lényegesen nagyobbra kell állítani a lángot, hogy ugyanolyan meleg víz legyen, mint néhány hónappal korábban. Nem csak én tapasztaltam, már több ismerős is említette ugyanezt.
2015. dec. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ez nem az utóbbi napokban van, hanem már évek óta romlik a helyzet. Kb. augusztus óta ilyen, pedig akkor még pár fokkal melegebb víz volt a csőben.
2015. dec. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Átalánydíjas vagyok, tehát télen-nyáron ugyanannyit fizetek, és évekre visszamenőleg leírtam az éves m3 fogyasztást, ami az elszámoló számlákon is látható. Ilyen szempontból nem érint, hogy nyáron melegebb a víz, télen meg hidegebb. Éves fogyasztásról beszélek. Minden minden évben több átalányt fizetek...annak ellenére, hogy a feltételek nem változtak. Megérteném, ha az előző évhez képest nagyon hideg tél lett volna, de a tél enyhe volt, és nagyon takarékoskodom. Azt furcsállom, hogy éves szinten egyre többet fizetek, pedig mostanában enyhe telek voltak.
2015. dec. 11. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!