Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A hagyományos lucfenyő ára...

A hagyományos lucfenyő ára elfogadható. A normann- és ezüstfenyő árak az előző sokszorosa. Miért? Lassúbb növekedésűek, így érthetően magasabb költségek terhelik – vagy egyszerűen a divatos extrát kell pluszba megfizetni?

Figyelt kérdés

2015. dec. 24. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Azért drágábbak, mert jobb minőségűek (szebbek, kevésbé hullanak), ennél fogva magasabb áron kínálva is van rájuk elég kereslet.

Kellemes ünnepeket!

2015. dec. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom Magyarországon milyenek a fenyőárak, de én Marosvásárhelyen vettem egy ezüstfenyőt (kb. 1,5 méter magas és olyan sűrű, hogy nem lehet átlátni rajta) 25 lejért (átszámolva 1750 forint), úgy hogy nem is alkudoztam. Ha nagyon cigánykodom, 20 lejért is ide adta volna. Szerintem ez egy elfogadható ár. Persze itt is lehet kapni ennek a többszöröséért is kapni, de nem lehet mondani, hogy csak a gazdagok engedhetik meg maguknak.
2015. dec. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dirtboy ***** válasza:

városikat lehúzzák vele rendesen,ott minden drága.

egyébként falvakban jóval olcsóbban hozzá jutni.

testvérem is vett kb 2méteres normand-ot,darabra árulták és 3 vagy 4ezret fizettek érte.

egyébként ők is városiak csak így sokat spórolnak hogy hajlandók érte kijönni.

2015. dec. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ezüst kb. másfélszer annyi idő alatt nő meg, mint a luc, a nordmann még ennél is lassabban.

Az árak között persze ennél még nagyobb különbségek vannak, ez meg azért van, mert akinek pénze van, az így is megveszi a drágább fákat, akkor minek adnák olcsóbban.

Ezek persze a fogyasztói árak, a termelők a végső eladási ár negyedét kapják azért, hogy megvették és elültették a 4 éves csemetét, aztán még 5-10 vagy még több évig dolgoztak egy fával.

Az árusok 700 Ft-ért veszik nagyban az 1,5-2 m-es lucok darabját, aztán adják 1500-1800-ért méterét.

Helyi kistermelők 1 db-ot kertből kiválasztva adtak 1000-ért.

De a lucfenyőből már lassan kiábrándulnak a termelők, ezért várható, hogy az árak emelkedni fognak, a nordmann árai meg csökkenni, mert egyre inkább erre állnak rá a termelők. Igaz, hogy majdnem dupla idő alatt, de ötszörös áron tudják eladni a kereskedőknek. Most még.

2015. dec. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!