Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen praktikák vannak még...

Milyen praktikák vannak még ablakszigetelésre?

Figyelt kérdés
20 éve épített házamban igencsak pocsékok a nyílászárók, szó szerint ömlik be a hideg. Alapból van bennük gumiszigetelés, de az aljukon már akkora a rés, hogy semmit nem ér. Raktam oda + purfixes szigetelést, de akkor meg nem lehetett rendesen becsukni az ablakot, illetve akkor meg az oldalukból jött a huzat. Szóval mit érdemes csinálnom, azon kívül hogy cseréltessem. Egyébként roló, függöny van, de semmit nem ér.
2015. dec. 30. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Amelyik ablakot nem nyitogatod, ott meg lehet csinálni, hogy az ablakkeretre nyomsz sziloplasztot, ráteszel egy nagyon vékony nejlonból készült csíkot, és rácsukod az ablakot. A sziloplaszt felveszi a hézag formáját.

Ha biztosra akarsz menni, akkor megnézed, hogy az anyag oldószere a pvc-t vagy a pe-t oldja-e, és nem ilyen nejlont használsz, mert akkor nem lehet könnyen nyitni meg visszazárni az ablakot, ha az ablakszárnyhoz is hozzáragad a szilo.

Nem szép, de hasznos megoldás szerintem.

2015. dec. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ez nem is hangzik rosszul. Rémlett valami ilyesmi, valahol hallottam róla, akkor nekiállok. Még egy hülye kérdés. Kb. hány %-os megtakarításra lehet így számítani?
2015. dec. 31. 17:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a hézag mértékétől függ.

Ha most is van szigetelés, ami az ablakszárny kerületének nagy részén jelenleg is jól tömít, akkor olyan nagyon nagy megtakarításra ne számíts. Így látatlanban mondjuk 1-2 %. (Beleszámítva, hogy gyakrabban kell szellőztetni.)

2016. jan. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én már arra is gondoltam teszek ablak ellé hungaroccel táblát.fa ablak termoh üvegek ,de igy is érzen a hideget nyomja be.
2016. jan. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xswerdy ***** válasza:
valószínüleg a gumirozás ment tönkre, azt kellene cserélni.
2016. jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, sajnos nem, ugyanis a hézag ott már elég nagy (egyébként már cserével is próbálkoztam). Viszont ez a szilikon nagyon jól teljesített, sokkal kisebb mennyiségű levegő jön be, nem mozog a függöny, bár így sem tökéletes, de fényévekkel jobb. Köszönöm szépen a válaszokat.
2016. jan. 1. 21:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a régi redőnyfedél belül egy kb fél cm vastag fa deszka, az is lopja a meleget, de beraktam oda egy habszivacsot.


Van olyan ablakom, aminek az alsó felét teljes szélességben leragasztottam (innentől ez nem nyitható, de jobban szigetel).


Az ajtónál, ahol 1-2 cm-es rés volt, oda több réteg polifoam csíkot ragasztottam (kimaradt tapéta alátét csíkra vágva).


Egy vastagabb sötétítőfüggöny is szigetel egy kicsit.

2016. jan. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!