Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villannyal való fűtés?

Villannyal való fűtés?

Figyelt kérdés
Vettem egy házat. A házba nincs bekötve a gáz, viszont inverteres klímákkal rendelkezik ezek azonban teljesen egyedül nem tudják nagy hidegbe kifűteni a házat. Gondolkodtam, hogy azokban a szobákban ahova nem ér el a légkondi levegője, oda olajradiátorokat tennék, ebből 2 lenne, éjszaka persze lejjebb véve. A házban egyébként van propángáz, de igencsak pazarolja a gázt, s úgy számoltam, ha teljesen olajradiátorokkal fűtenék, még akkor is jobban kijönnék, így meg olyan vezetékes gáz árban lennék. Szerintetek, érdemes beruháznom néhány olajradiátorra kiegészítő fűtésként? Tudom, persze a fatüzelés lenne a legkézenfekvőbb megoldás, de annak a kiépítésére nincs most annyi pénz, illetve egész nap dolgozom, így igencsak kihűlne a ház, egy -10 fokos napon.
2016. jan. 11. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát lagzilajcsiskodj eggyet oszt no problémó
2016. jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2 olajradiátor beszerzése kb. 20 ezer forintos tétel. Próbáld ki, aztán meglátod, hogy mennyivel növeli a fogyasztást. Bármit is igérjenek, elektromos fűtésben nincs új a nap alatt, ugyanazt a hőrérzetet kb. 2,5-szer annyi pénzért kapod, mint gázfűtésnél. Ettől függetlenül ez egy jól hőszigetelt épület esetében olcsóbbra jön ki, és lehet egy komoly fűtési rendszer kiépítése sosem térülne meg.
2016. jan. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

21-22 fokig fűtöd a házat az még nem csinál akkora villany számlát, meg mi nyáron is nagyobb havi részeletet fizetünk így előre törlesszük a téli fogyasztást.


De mindenképp nézz utána bírják-e a vezetékek nálunk tavaly is az egyik toldásnál össze égtekaz vezetékek, meg most pár napja is mikor jó hidegek voltak és jobban kelett fűteni.

Pedig a szobámban csak egy 1200w os radiátor van de ha mellette megy még más is pl számítógép az már sok.

mert csak 1.5-ös vezeték van és nincs külön húzva minden konnektorhoz, arról az egyről megy minden a szobában.

Nekünk is majd meg kell csináltatni rendesen.

2016. jan. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mivel az olajradiátorok olcsók, más lehetőséged pedig úgysincs, nézd meg, mit érsz velük.

Ha rosszul szigetelt a ház, akkor persze drága lesz.

A vezérelt áram használatán is el lehet gondolkodni, hogy megéri-e kiépíteni.


Mi vezérelt árammal fűtünk, de a ház elég jól szigetelt és nagy a hőtároló tömeg is. A klíma tervben van, hisz csábító a jóval 100% fölötti hatékonyság, amire a belső eszközök értelemszerűen nem képesek, de arra most nincs keret.

2016. jan. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálom akkor, enyhébb időbe a klíma is kifűti,egyébként 2 10nm-es szobába kell olajradiátor. A vezetékek szerencsére bírják, ma éppen ment a sütő,+ a 2 klíma, de semmi baj nem történt eddig.
2016. jan. 11. 21:46
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja, s köszönöm a válaszokat. S igen, elegendő a 20-21 fok is, éjjel meg akár a 18-19 fok is jó.
2016. jan. 11. 21:47
 7/8 vatafak ***** válasza:
én meggondolnám h inkább ventilátoros fűtőtestet vegyek, sztem jobb a hatékonysága és 20-30 ezerért nagyon pofás darabokat lehet kapni, ami úgy néz ki mint egy klíma beltéri
2016. jan. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi elektromos fűtőpanellal fűtünk. Esetleg annak is utánanézhetsz.
2016. jan. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!