Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » NOBO Oslo - drága vele fűteni?

NOBO Oslo - drága vele fűteni?

Figyelt kérdés

Aki NOBO Oslo-val fűt:


[link]


tudna pár számot mondani, mennyi a fűtési díja? Mennyi áramot fogyaszt? Mekkora házban, ~milyen típusú (könnyű v. tégla, szigetelt v. nem), hány éves ház


Megéri ilyenbe ruházni egy könnyűszerkezetes háznál? Vagy kizárólag napelemmel?



2015. dec. 28. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Relatív.Drága.. Mihez képest? Példának okáért: 86 nm 5cm hungarocell-szigetelt társasházi ,30 éves, első emeleti lakásom fűtése{alsó szomszéd nem fűt, nem lakja, oldalsó szomszéd nincs}-Ablak fa , hőszigetelt üveg, eredeti..+ külső redőny - Fűtés: 4 Elekthermax 2x 3,15 1x6 kW és 1x 4,5kW mellette 1x1.25 kW Nobo+3x500 W Nobo. ha az átlag hőfok a lakásban +18 fok (hideg) vagy+ 20 fok a nap 24 órájában ez erősen meglátszik a villanyszámlán. (vezérelt) a Nobo, bojler nappali n is üzemel ha akarom/ ha szükséges.Kiegészítő fűtésnek megfelel önálló fűtés esetén csak igény (hőfok)és pénz kérdése. Említett rendszer még sose fogyasztott(vezérelten) évi 7000 KW-ot 4800-6500 között évente (időjárás és szigetelésfüggő) -természetesen.egy előnye van a Nobonak tényleg gazdaságosan fűt, szinte örökös ,de a programozható hőfokszabályzó akkor és csak akkor jó, ha vezérelten és nappalin is folyamatosan üzemel a nappali(mindennapszaki) se több évi 2000 kW-nál (gáz nincs ) - sütés-főzés is villany)Ha önálló fűtésként kellene, célszerű kissé túlméretezni a felületeket és nem árt központilag (vezérlőegység) hőfokszabályozni a rendszert-igény szerint. Összességében a szakaszos fűtés nem olcsó. de lehet mást is megkérdezni(energetikust, szakembert.)Én tapasztalatból tudom.kb 20 éve van Nobo is.a 2 kW-ost leket felezni is (1000W) de a kisebbet nem lehet növelni.Hőtárolónál bojlernél is lehet a nagyobba kisebb fűtőbetétet tenni csupán az első felfűtés a hosszadalmas a, a hőfoktartás kevésbé energiaigényes.Persze ez függ a hőtárolók szigetelésétől is.a gyári(Elekthermax) elég pocsék volt.ezt megoldottam, azóta tárolja is is. hőt.a főtároló teteje a legfontosabb (nálunk az sose forró) a gyárinál ráolvadt a npapírzsepis tasak is. (I.fokozat) Igaz még sose volt III. fokozaton max II. az s (-25 külső kőmérsékletnél) a belső 19,8- 20 fok mindenütt.. ha kevés + Nobo és kész.Én se hittem először egy 2 kW-ost tettem 20 nm terülretre és bevált (üzlet)Üzlettér ahol elég 18 fok is a kinti -20-hoz képest .Persze az ülő munka helye az 21-22 fokos. -másik helyiség Persze mind igény és pénzfüggő.Ami gazdaságos, korszerű és jó is, az nem ingyen van. Egyszer kell jól megoldani , akkor nincs gond. Pl egy 10 nm-es hőszigetelt kirakat + ajtó pár éve 500 ezer alatt nem létezett;- ma már 2-300 ezer ugyanaz..-és picit talán jobb is..Minden relatív.A sok az, ami felesleges, ergo: a drága az, ami szükségtelen Ami szükséges , az nem lehet drága.Tervezés az elsődleges: mi a cél , mi a szükséges és mi mellőzhető hosszú távon.
2016. jan. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Hát az előttem szóló teljesen igazat szólt és kimerítően válaszolt. Csak annyit tennék hozzá, hogy a gáz olcsobb mint a villany még nekem is akinek áramdíj kedvezményem van. Nekem is sok minden villannyal működik a házban, de a fűtésem gáz és vegyes tüzelésű.A mostani gázkészülékek a kondenzációsak, stb. már nagyon jó hatásfokkal működnek. Azonban azt kell tudni, hogy a villany előállításában gázt is használnak, aminek ha más felhasznála nincs az áram előállításán kívül(füstgáz felhasználása,stb.)a hatásfoka kb. 30,40,50% körüli, tehát így természetes, hogy drágább kell legyen a villany mint a gáz, ez törvény szerű. A másik dolog, hogy a gázt és a villanyt összehasonlítani nem kW és m3 között kell összehasonlítani, hanem a kettőnek a kalória értékét.

A nap elem jó, de ott is vigázni kell, mert figyelni kell az amortizációs érték bekalkulálására, ugyanis minden napelemnek más az amortizációja, nem beszélve a segéd berendezésekről, amiben akkumulátorok vannak és aminek az elévülési ideje, még a zselés aksiknak is 4-7 év. Ennyi idő után biztos cserélni kell öket.Az aksiknak a klima sem mindegy amiben élnek és dolgoznak, milyen környezeti hőmérsékleten dolgoznak,nyáron nagy melegben az aksi élettartama csökken, télen a nagy hidegben a teljesítnénye. Így közel állandó hömérséklet az ideális,így élnek a legtöbbet.

Az biztos, hogy a villany a legtisztább, legbiztonságosabb fűtési forma(ha rendesen és jól van a hálozatod tervezve és kiépítve, nem sufni tuningban készült), ezek az új hősugárzők már nagy hatásfokkal müködnek és nagyon jók csak nem olcsók.

Erre szokták mondani viccesen, hogy kinek a pap tetszik, kinek a papné,nekem a leányuk.

Nagyon sok szempontot kell figyelembe venni. Üdv.

2016. jan. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősömnek 10.15 - 11.15-e közt 23 fokon 135 nettó m2-es könnyűszerkezetes háznál 2.4 és 3.14m belső magasság mellett 18-22e HUF volt a villanyszámlája, ha csak a fűtés részét nézzük NOBO Oslo-val.


Napelemeknél természetesen senki se használ akkumulátort, nyáron plusz termelés van, télen egy kicsit minusz.


Esetleg valakinek vannak személyes (nem agynélküli) kommentje?


A gáznál azért kéményen elég sok hő kimegy, és lehet h. drágább a NOBO Oslo, de a gázt nem lehet kiváltani napelemekkel. max 4kk-ba kerül a napelem és 35 évig jó. Legfeljebb invertert kell pl.: 10 évente cserélni..


Számold ki 35 évig a gáz+villany mennyibe kerülne (beszereléssel együtt ~13kk) és számold ki h. a NOBO Oslo 35 évig napelemmel mennyibe kerülne (beszereléssel együtt ~5kk). NOBO Oslo esetén 35 év alatt megtermelődik a saját teljes ktg + *2.


Kérek kommenteket! :)

2016. jan. 3. 12:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy amikor a külső hőmérséklet 0, vagy 0 feletti nem hasonlítható a külső -28-hoz. Én ennek ellenére (-35)re terveztem a lakásom fűtését.Megjegyzem a légtömeg felfűtése nem azonos a lég- térfogattal ugyanis a levegőnek is van tömege , ha úgy tetszik súlya.Ha tanácstalan, akkor 2 lehetőség van:

1 kb 30-50 % túlméretezés, mivel a gyári adatok -15, -20 fokkal számolnak, ha jól tudom.-Meg kell kérdezni a forgalmazót. a Nobo nem olajradiátor,felülete sosem lesz 80 fokos, még akkor sem, ha folyamatosan üzemel

2. megkérdez (szakembert épytész-energetikust aki kiszámolja a a hőigényt adott külső hőmérsékletre és kívánt belsőre, Mindezt a lakás szigetelési paraméterek (energetikai besorolása alapján) Értékeket számolni (hőnergia) csakis konkrét adatok alapján lehet, vagy marad at 1 pont szerinti "kalkuláláció"

A szomszéd azt mond amit akar , vagy azt, amit szeretne hallani..Magamból kiindulva a szakember véleményét is felülírnám a javamra (nagyobb teljesítményű akármi beszerzésével mert ő is egy támpontot ad. x fokra. Mi van ha öregszik az ember és nagyobb a hőigénye esetleg gyerek esetén + komfortigény akkor is , ha a számítás nem terjed ki "váratlan" nem tervezett eseményekre betegségre, ne adj isten rokkantságra .. Ha villanypárti legyen én is az vagyok Nem szándékozom kiirtani családtagjaimat és magamat sem. a villanynál bár "régi" 30 éves a lakás de utólag még átrendeztettem az vezetékrendszert és a villanytűzhely és konyhai berendezések (30mA) bojler(10mA fi relével védettek.Mindemellett a Nulla, nullázók is ellenőrzöttek, biztonságosak.A Nobo nem igényel (elvileg) külön védelmet az újak már nullázósak..A fi reléről: célszerűbb készülékenként védeni, vagy áramkörönként Meghibásodás esetén egyszerűbb a "felderítés"Energiaigény nálam 3 fázison 80A ami egyidejűleg 2x 4,6kW és 1x 9,2kW folyamatos terhelést biztosít nappalin és vezérelten egyaránt)(20+20+40A)40A-t még a már nem használatos 6 mm átmérőjű Al vezeték is elbír.a hőtárolóhoz 2,5-ör rész csövezett egyeres vezetékek mennek

Amit tapasztalatból tudok leírtam. Nem én döntök.

Az Ön helyében nem degradálnám az Önnek segíteni szándékozókat.

2016. jan. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Nem szándékozom kiirtani családtagjaimat és magamat sem."

-itt a CO-ra gondoltam (kimaradt)

2016. jan. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az esetleges félreértéseket kerülendő: a Nobo- rendszert illetően én esetleg 20-30 nm-es jól szigetelt helyiség fűtésére tudnám elképzelni.Pl egy hétvégi kerti, akár szigetelés nélküli faház könnyen felfűthető, hiszen a fa nem jó "hővezető" mint a tégla, vagy vasbeton.

mindegy a márka a teljesítmény a lényeg: egy 90 nm es lakás 9x10=90 sem kevés [link]

a szigetelést célszerű energetikai A felé méretezni

Bármely fogyasztó üzemeltethető nappali és vezérelt áramról is. Nem kikötés hogy a bojler hótároló csak vezéreltről működtethető, csupán tarifa kérdése.

Az viszont tilos, hogy a vezérelt áramkört bojlerből, hőtárolóból külön konnektorba kivezessék.A fix (bejövő sorkapocs) viszont nem konnektoroscsatlakozás.

2016. jan. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hótároló hő- ettől még érthető..
2016. jan. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
[link] energetikai tanúsítvány
2016. jan. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kovvv válasza:
Én most ruháztam be 3 db NOBO fűtőtestre nemrégiben!Mivel a vélemény mindenhol vegyes volt ezért kipróbáltam!A 3 fűtőtest 160.000 Ft volt,viszonylag kibírható!DE!Most szeptember végén október elején már mentek a fűtőpanelok!Hát....azért jobbra számítottam sokkal!Úgy tekeri a villanyórát,hogy rossz nézni!Mi lenne télen ha már tényleg hidegek lesznek?Kiegészítő fűtésnek jó lehet de egy családi házat csak ezekkel fűteni szerintem drága!Szép és esztétikus tényleg de ne ringassa magát senki hiú ábrándokba!
2016. okt. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A Nobo nem igényel (elvileg) külön védelmet az újak már nullázósak."

"Kettős szigetelés: Igen"


Bocsánat a direkt megfogalmazásért, de valaki akkor nem ismeri a kettős szigetelés fogalmát.

2016. okt. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!