Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Érdemes csökkenteni a lakás...

Érdemes csökkenteni a lakás hőmérsékletét?

Figyelt kérdés
Egy padló+radiátoros fűtésű házról van szó, eddig a nagy hideg miatt a termosztát éjjel-nappal 21 fokon volt. Érdemes letekerni a termosztátot 19 fokra éjjelre (mondjuk este 9:30-reggel 6:30-ig)? Csak azért, mert radiátorosnál ezt ajánlják, padlónál a folyamatos szinten tartást, de arról már nem írnak, hogy mit kell tenni, ha e 2 kombinációjáról van szó.
2016. jan. 24. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Egész biztos, hogy jelentene valamit Ft-ban, de olyan nagyon sokat nem, mondjuk, 5 %-ot. Ennek fejében lehet, hogy fáznál is éjszaka (nem ismerem a hőigényedet).

A padlófűtésnek nagyobb a hőtehetetlensége, az adott szobában később kezdene lehűlni a levegő, aztán később kezdene felmelegedni az újbóli indításkor.

2016. jan. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem igencsak fontos, hogy neked mi a jó. Nekem kicsit fontosabb, hogy éjjel legyen meleg, viszont 19 fok akkor is ritkán van.

A megtakarítás részhez sajna nem értek, nekünk egészen más fűtésünk van. Ki lehet próbálni és kimérni, kitapasztalni, bizonyára nem egyszerű máshogy igazán jó tanácsot adni... De én sem hiszem, hogy sokat lehetne megtakarítani.

2016. jan. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!