Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Páraelszívó csöve a padlástérbe?

Páraelszívó csöve a padlástérbe?

Figyelt kérdés

Ha nem szeretnénk, hogy kimenjen a hő a kültérbe, így a padlástérbe végződik a páraelszívó csöve, okozhat valami bajt?


Pl.: a padlástérben a gerendák zsírosodnak, esetleg tűzveszélyes, stb.



2016. jan. 31. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés nemrég volt.

A válasz: nem, nem, nem.


Különben sem értem, miért baj, ha kültérre megy a meleg. A fűtésszámla szempontjából ez teljesen irreleváns, a kérdés csak az, hogy honnan jön be a friss levegő.

2016. jan. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2016. jan. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha többször megkérded, szerinted más válaszokat kapsz?
2016. jan. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is a padlástérbe van vezetve,vagy 15 éve. És nem lettek zsírosak a gerendák,cserepek...stb. Egy melléképület nyeregteteje,a padlásszint fölött van kb.60 centire a cső vége,a cseréptől úgy egy méterre.

Mi abban a tűzveszélyes?

Nekem egy malter rosra van rákötve a cső végére,hogy nehogy előforduljon,hogy valami bemászik a csőbe.

2016. jan. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is javasolták (víz-és fűtésszerelők), de csak a fürdőszobai páraelszívót, a konyhait nem. Végül mi egyiketek sem vezettetük a padlástérbe. Az ács, kőműves, asztalos, építész, villanyszerelő egyöntetű véleménye volt, hogy ne tegyük, mindenki más-más érvet hozott fel. Egyébként nekünk is voltak fenntartásaink ezzel kapcsolatban, egy rossz előérzet, vagy nem is tudom, hogyan mondjam. Így nyert a többség. Mi minden olyan kérdésnél, aminél nagyon bizonytalanok voltunk végigkérdeztünk minden szakembert a felújítás során, és ha már minden észérvből kifogytunk, akkor az alapján döntöttünk, hogy mit ajánlottak többen. Bár sokszor kérdezni sem kellett, mert mondta mindenki, mindenről a véleményét. :-)
2016. jan. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a padlástérbe van kivezetve. Semmi baj nincs vele!

Nem azért van a padlástérre vezetve, hogy ne kültérre menjen a meleg, hanem mert a konyha oldalfalát nem tudtam át fúrni, a padlástérre meg adott volt a lehetősség.

KB térd magasságig megy fel a cső, ott van egy 90 fokos könyök, majd kb. 20-30cm vízszintes cső. Benne csapószelep, a cső végén egy rács.

Nem megy fel "zsír", csak a szagok. Nem árasztja el párával a tetőteret.

Attól, hogy azt mondod, hogy "nem, nem nem", még nem feltétlenül van igazad! :P

2020. szept. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!