Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mivel a legolcsó melegvizet...

Mivel a legolcsó melegvizet készíteni?

Figyelt kérdés

Alapból villanybojlerrel készítenénk.


Napkollektoron kívül más okos ötlet? gáz nincs a telken és nem is lesz.



2016. febr. 21. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Gázpalackra kötött tűzhely szelep cserével megoldás lenne ? Nyáron a bádoglemezkád félig vízzel és a fémvödrök hozták a meleget .
2016. febr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Faelgázosító kazánnal vizet is tudsz felfűteni. Olcsóbb, mint villanybojlerrel.
2016. febr. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Csabesz80 ***** válasza:

nincs igazán olcsóbb elérhető áron, annyi hogy talán vezérelt áramról működtetni ha van rá lehetőség. Létezik ugye fatüzelésű bojler de gondolom ott nincs kémény és valljuk be azért ez borzasztó macerás. Egyébként nehogy azt hidd hogy vezetékes gázról annyival olcsóbb, én most gondolkodok azon, hogy villanyra cseréljem (van vezérelt áramunk). Lemértem, csak a szuroláng 1000 forintot felett éget el havonta a gázbojlerben és sokkal rosszabbul tartja melegvíz hőjét...


Faelgázosítós, pufferes rendszer persze jó lenne, de nem hiszem hogy arra lenne keret ha a villanybojler költsége sok.

2016. febr. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#4

Kicsit hosszúra sikeredett a link. :D

2016. febr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

bruttó 600e Ft-ért látok 4 fős családnak napkollektoros rendszereket, bojlerrel, munkadíjjal együtt.


Ha havonta 10e Ft a villanybojler, akkor 60 hónap, azaz kerek 5 év alatt megtermeli az árát a napkollektor. Ez jobb, mint a napelem.


a napkollektor élettartama 20 év kb.?


Akkor baromira megéri a napkollektor! Emberök!

2016. febr. 23. 18:39
 6/10 Csabesz80 ***** válasza:
Jó dolog az biztos, viszont ilyen időben mint most mit csináltok? nem fürdik a család?
2016. febr. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha már a melegvíznél tartunk, biztos, hogy a rezsi, és nem a rezsó kategóriába akartad ezt írni?
2016. febr. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jó dolog az biztos, viszont ilyen időben mint most mit csináltok? nem fürdik a család?


-->> ezért van a napkollektorhoz adott tartályban villanyos fűtés is, mint a villanybojlereknél. most olvastam amúgy h. a napkollektor csak a 60-70%-át tudja megtermelni jó tájékolás esetén a melegvíznek egész éves átlagban. tehát picit később térül meg

2016. febr. 25. 17:31
 9/10 BiTOPro97 ***** válasza:

Hőszivattyúval csak az milliós beruházás, de megoldja a fűtést is.

Amúgy ahol van termál víz, nekik a legolcsóbb Palatinus házak, vagy Thermal házak.

Nálam hőszivattyú van, és társasház ezt megszavazta (A hozzájárulást.) , a tetőre a kollektort nem. (???)

Mindegy, vagy én vagy húgom - aki most máshol lakik, párjánál - úgy is túl éli itt a hőszivattyút. Nagyitól megörökölt egy teljes körűen felújított társasházban mára és lakásban Budán.

2016. márc. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BiTOPro97 ***** válasza:
#8/9 - Ezt megválaszolta más helyettem.
2016. márc. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!