Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ivóvíz! Ilyenkor mit lehet...

Ivóvíz! Ilyenkor mit lehet tenni? Egyáltalán megtehetik ezt velem?

Figyelt kérdés
sajnos megcsúsztam a vízdijjal és betettek egy szükitőt ez nem is baj megtanultam együtt élni vele hogy idö mig összegyülik egy adag víz de egy hónapja kb TELJESEN lezárták a vizemet nullára!Azóta pokol az életem itthon mit tehetnék ezt megtehetik velem?

2016. febr. 29. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tartozol, igen, megtehetik.
2016. febr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idejű tartozás után tették be a szűkítőt? Mennyi ideig használtad úgy a szolgáltatást, ha sikerült megszoknod?


Mit gondoltál, nem fizetsz és utána ugyanúgy vígan használod? Gondolom először szűkítettek és miután nem láttak hajlandóságot a fizetésre, kikapcsolták.

Törleszd a tartozásod és lesz megint vezetékes vized.

2016. febr. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Rendezd a tartozásod és megoldódik a gondod!! Amúgy vannak akiknek csak a közkútból folyik a víz és még is megoldják.

én nem igazán megcsúszásnak nevezném azt amikor már úgy igazán elzárják a vizet, hanem hónapokig nem fizettél és hajlandóságot se mutattál az ügybe.

2016. febr. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán.


Közérdekből, vagy a díjfizetés elmulasztása miatt /[1] 13.§.(3)/ a vízellátást a közüzem időben és mennyiségben korlátozhatja (a termelési célú vízfelhasználást szüneteltetheti), azonban a létfenntartási ivó- és közegészségügyi, katasztrófa-elhárítási vízigények kielégítéséhez szükséges vizet ebben az esetben is szolgáltatni kell /[2] 9.§.(2)/.


A közegészségügyi követelmények teljesítéséhez szükséges ivóvízellátás akkor biztosított, ha

az ivóvízellátás legalább 50 l/fő/nap

2016. febr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így van, teljesen nem zárhatják el.
2016. febr. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már olyan régen nem fizettél, hogy azóta elvízkövesedett a szűkítő.
2016. febr. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
sajnos nem mert bedobott papirt rola a brigád.
2016. márc. 1. 08:45
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"A közegészségügyi követelmények teljesítéséhez szükséges ivóvízellátás akkor biztosított, ha

az ivóvízellátás legalább 50 l/fő/nap"


Ha a településen belül üzemel közkút akor elzárhatják.

Akkor nem tehetik meg, ha a lakcímen van 1 év alatti csecsemő.

2016. márc. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mennyi ideivel vagy elmaradva?
2016. márc. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!