Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kandalló vagy kályha?

Kandalló vagy kályha?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy nagyon pici szobába szeretnék kandallót, vagy kályhát venni a téli napokra előre gondolkodva. Kb 2,5 méter széles és 4 méter hosszú lehet a szoba. Azon gondolkoztam, hogy ehhez egy cserépkályha lehet hogy fölös. Többi szobában van cserépkályhánk magas rakásúak. Ilyen vas kandallónk még nem volt amit kb 100e ft környékén lehet kapni. Lehet érdemesebb volna egy olyat? Mik a tapasztalatok. Addig tartja a hőt csak amíg meg van rakva fával? Ha véletlen nekidől az embernek már tűzforró és megéget? Tudom, hogy van kisebb méretű cserépkályha is, de a kandalló jobban mutatna ebben a pici szobában. Köszi előre is! MInden tapasztalat érdekel!!


Ilyenről beszélek, ha félreérthető volnék: [link]



2016. máj. 12. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Más, mint a cserépkályha. Gyorsabban felfűt, de nem tartja a meleget, folyamatosan rakni kell rá, ha hideg van, nem elég naponta egyszer megrakni, mint a cserepet, hogy meleg legyen.
2016. máj. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekünk is van. valóban gyorsabban felfűt, a meleget nem tartja ugyan ezer évig, de kielégítő még így is. Ha kicsi a szoba pláne elegendő. Nem fog gyorsan megégetni, mert van rajta egy védőlemez. A cserépkályha sokkal jobban meg tud égetni, mert a cserép ahogy észrevettem jobban vezeti a hőt.
2016. jún. 8. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!