Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ennyire gazdaságos lenne a...

Ennyire gazdaságos lenne a légkondi fűtésre?

Figyelt kérdés
Voltam egy házban, kb.100nm-es, közepes szigetelésű, ablakok nem valami korszerűen, a fal is Porotherm 30-as, szigetelés nélkül. A ház fűtését egy 3.2kw-os Samsung inverteres klíma látja el. -20-ban mondjuk nem tudom elég-e neki, de amikor egy 5-6 fokos napon voltam az illetőnél, meglepődésemre a klíma tartotta a 22-23 fokos hőmérsékletet, ki-be kapcsolgatással, s amikor ment akkor se teljes gőzzel, volt egy fogyasztásmérő is, s csak ilyen 600-700watott vett fel menet közben. Ezek szerint egy rosszabb szigetelésű házat is megéri légkondival fűteni?
2016. máj. 16. 14:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Jó mondjuk a szobákban csak 19-20 fok szokott lenni, de az is jó.
2016. máj. 16. 15:00
 2/9 anonim ***** válasza:
Minél nagyobb a külső és belső hőfokkülönbség, annál nagyobb a ház hővesztesége. Ez a teljesítmény egy nagyon jól szigetelt házban elmenne. Itt sztem csak kiegészítésnek használják. Ráadásul a teljes házban el kellene oszlania a hőnek, ez meg csak úgy lehet, hogyha a belső hőáramlás gyorsab mint a ház vesztesége-kihűlése.Ehhez szintén jó szigetelés kell. Van a háznak más fűtése is?
2016. máj. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát központi fűtés nincs, se radiátor, se padló, csupán egy 7kw-os kályha, amit tényleg csak -10- -20 fokokban (ami ugye egyre ritkább) gyújt be a tulaj. Azon kívül csak a légkondi.
2016. máj. 16. 17:07
 4/9 A kérdező kommentje:
Meg azért a háznak is jó viszonylag az elosztása, "központi" helyen van a légkondi.
2016. máj. 16. 17:09
 5/9 anonim ***** válasza:

A mai modern hűtő-fűtő klímák már a COP=3 értéket tudják, és H vagy Geo tarifa is igényelhető rájuk.

Egy az elektromos hálózatból 3 kW teljesítményt felvevő klíma képes 9 kW hőteljesítmény leadására, megfelelő körülmények között. Egy nem túl nagy méretű házat valóban ki lehet fűteni vele (a farkasordító hidegek kivételével).

2016. máj. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, annak a samsungnak 3.2kw a fűtő teljesítménye.
2016. máj. 16. 23:38
 7/9 A kérdező kommentje:
A fogyasztása menet közben kb 700-1000watt között mozog.
2016. máj. 16. 23:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondolom ez a hálózatból fel vett energia amit láttá. [link]
2016. máj. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is a jó hatékonyságra gondoltam, de ha az van, amit utóbb írtál, akkor az érdekesebb.

A Porotherm 30-as ugyan nem rossz (az én házam B30-asból épült, sok vasbetonnal. élmény volt az első tél, hőszigetelés nélkül...), de annyira nem is penge. De nem tűnik reálisnak a fűtésmennyiség, a házam jelenleg nagyon jól szigetelt, s bár mások a számok, ha megpróbálok extrapolálni, nem jön össze, hogy a fenti ház ilyen jól kifűthető legyen ennyivel. A nem jól szigetelt házaknak azért elég nagy energiamennyiség szokott kelleni, erről is olvasok néha.

Vajon lehet valami érdekes tényező, amiről nem tudunk? Extra sok hulladékhő (mit tudom én, szerverfarmot üzemeltet a tulaj vagy sok ember lakik benne sok géphasználattal)? Vagy a 3.2kW mégsem annyi?

2016. máj. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!