Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy 50-70 m2 lakás rezsije...

Egy 50-70 m2 lakás rezsije kb. mennybe kerül?

Figyelt kérdés
Első lakásom lenne és számolgatok hogyan kellene beosztani a kis fizetésem a hitel mellett.

2016. jún. 6. 18:49
 1/5 anonim válasza:
kb brutálisan tág keretek közt mozoghat a lakás állapotától, a fűtés típusától, és a fogyasztási szokásoktól függően.
2016. jún. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kispest, panel, kb: 60-65 nm, két személy, 30-60 ezer között. Víz,villany, gáz,fűtés, közös költség, net.
2016. jún. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#1 +1. Nem mindegy, hogy távfűtéses-e a lakás, mennyi a a közös költség (én 64m^2-res lakásra 2x annyit fizetek, mint ismerőseim egy hasonlóra), bojlered van-e, vagy meleg víz is vezetéken jön...
2016. jún. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokmindentől függ,ahogy már írták előttem. Én nem Budapesten lakom, momentán egyedül. Téglalakás, konvektoros, nyílászárók nincsenek (még) kicserélve. Víz, villany kb. 3 -3 ezer, gáz nyáron 2 ezer körül,olyankor ugye csak a főzés meg a melegvíz, fűtési szezonban kb. 15 ezer. Közös költség nálunk most 3 ezer havonta. Ezen kívül még net+tv 7 ezer.
2016. jún. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

75nm szigetelt panel, éves átlagban havi 32 ezer

- 9000 távhő átlag (fűtés, vízmelegítés, alapdíj) télen 10 felett, nyáron 6-7000.

- 5000 víz+csatorna

- 3000 villany

- 1500 gázátalány

- 10000 közösköltség

- internet


Laktam jól megépített kis társasházban cirkóval 70nm, ott sem volt sokkal kevesebb, csak a közösköltség alacsonyabb volt, mert nem volt lift.


Laktam régebbi kis társasházban 60nm, konvektorral... na az durva volt. Télen 30-40 simán elment csak fűtésre, és fáztunk (19 fok a legmelegebb szobában).

A víz átalányban volt, 3x annyit fizettünk, mint most órával.


Laktam nagy központi fűtéses társasházban 80nm lakásban , ott havi fix 36 rugó volt (fűtés, villany, víz, gáz, közösk.)


A hitelt úgy vedd fel, hogy rezsire számolj havi 50-et, és a tölesztőre hagyj másfélszeres tartalékot. Most padlón vannak a kamatok, ez már csak nőhet, és nőni is fog. Persze még ígyis megéri, de arra számíts, hogy ha most 70-et törlesztesz, pár év múlva már 100 felett lesz a havi részlet

2016. jún. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!