Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Talajterhelési díj fizetésétől...

Talajterhelési díj fizetésétől eltekinthet sz ökormányzat a rossz anyagi helyzetem miatt?

Figyelt kérdés
Régi házunk van és nincs bekötve a csatorna. Van egy nagy emésztőgödör lezárható fedéllel, még nagyapám létesítette. Nem rég küldtek ki 80 ezer forintos számlát talajterhelési díjról. Mivel munkanélküli vagyok és segélyből élek így nem tudom az összeget kifizetni. Ilyen esetben kérhetem az önkormányzattól az összeg elengedését? Jogilag van erre lehetőségem?

2016. júl. 11. 06:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod, de nem valószínű, hogy elengedjék.
2016. júl. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

De!

Én folyamatosan kérem,és több,mint a felét elengedik,a többit 6 hónap részletre adják.

Menj be az önkormányzatotok adóirodájába(oda,ahova az autók "súlyadóját" is kell fizetni)-és személyesen beszélj az ügyintézővel. El fogja mondani,hogy mit írj a kérvényre,mivel indokold,stb...

Nincs ehhez már "későn"???

Nekem mindig a tavasszal kellett intéznem,úgynevezett "önbevallással",tehát én kértem ki a vízműtől az előző évi fogyasztást,én töltöttem ki a bevallást,csak nem fizettem be,hanem bevittem a már megírt kérvénnyel együtt.

Szegeden vagyok.

2016. júl. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!