Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kiszámláznak hatalmas összeget...

Kiszámláznak hatalmas összeget, vagy korrigálják, ha rossz az óra? (víz)

Figyelt kérdés

átalányon vagyok

most volt az éves leolvasás, a fogyasztás valószínű jócskán meghaladta amit átalányként befizettem, szóval valszeg rengeteget kell ráfizetnem.

de most tűnt fel, hogy 3 nap alatt elment 2 m3 víz (minigarzonban élek egyedül, lehetetlen, hogy ennyi fogyjon)

kihívom őket az órát bevizsgálni, ha megállapítják, hogy rossz, attól függetlenül kiszámlázzák az eddigi valószínűleg így téves tételt?


2015. aug. 12. 10:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
A vizora (helyesen: mellekvizmero) a tied, illetve a tulajdonose, nem a vizmuveke. Ha hibas, azert bizony te vagy a felelos. Mellesleg valoszinuleg nem az ora a hibas, hanem valahol szivarog a viz - ez meg megintcsak nem a vizmuvek hibaja.
2015. aug. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
akkor ezért íratják az emberre az órát, hogy mentesüljenek a felelősség alól..
2015. aug. 12. 11:03
 3/33 A kérdező kommentje:
szóval fizetem nekik a semmit pluszba és ülni fognak ölbe tett kézzel..
2015. aug. 12. 11:04
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Hozongeni lehet, de a mellekvizmero akkor is a tied, sosem volt maskepp.


'szóval fizetem nekik a semmit pluszba és ülni fognak ölbe tett kézzel..'


Mint ahogy te is ulsz olbe tett kezzel, mert neked az a kenyelmes. Miert fizetsz peldaul atalanyt, ha van vizorad? Sokkal korabban kiderulhetett volna hogy sok a fogyasztas, ha neha raneznel az orara.


... es hogy en hogy ruhellem ezt a mentalitast, hogy mindenert valaki mas a hibas, sose az egyszeri ember, mindig a hivatal meg a szemet multi, a szolgaltato, a kalauz, barki, csak neked ne kelljen semmiert felelosseget vallalni. Vagy ugy gondoltad, hogy ha te pazarlod a vizet sajat hibadbol, akkor azt a szolgaltato koteles helyetted kifizetni, mert te nem megittad, hanem elfolyt, es akkor mar nem is fogyasztas, hanem csak 'elment'?

2015. aug. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

"Mint ahogy te is ulsz olbe tett kezzel, mert neked az a kenyelmes. Miert fizetsz peldaul atalanyt, ha van vizorad? Sokkal korabban kiderulhetett volna hogy sok a fogyasztas, ha neha raneznel az orara. "


írtam, hogy most tűnt fel, hogy túl gyorsan megy el a víz.

plusz és diktálós voltam, az átalányt ők tették kötelezővé!


nem hárítok semmit, csak ha tök egyértelmű, hogy az óra vízfogyasztás nélkül is megy, hogy a semmit fizetem akkor ki nekik!

2015. aug. 12. 11:43
 6/33 A kérdező kommentje:

"Vagy ugy gondoltad, hogy ha te pazarlod a vizet sajat hibadbol, akkor azt a szolgaltato koteles helyetted kifizetni, mert te nem megittad, hanem elfolyt, es akkor mar nem is fogyasztas, hanem csak 'elment'?"


nem, hanem fogyasztás nélkül mutat többet az óra.

2015. aug. 12. 11:44
 7/33 A kérdező kommentje:
amúgy örültem volna, ha megoldásokat, tanácsokat kapok, nem leb*szást.
2015. aug. 12. 11:46
 8/33 anonim ***** válasza:
a megoldas az, hogy megnezeted a vizvezetekhalozatot.
2015. aug. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
nem tudom megnézetni, nincs rá keret :(
2015. aug. 12. 12:08
 10/33 A kérdező kommentje:
*ha ahogy írjátok, hogy rám tartozik, nem a vízművekre a hibaelhárítás. én nem tudom ezt szponzorlálni.
2015. aug. 12. 12:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!