Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ennyit fogyasztott volna a...

Ennyit fogyasztott volna a keringetőszivattyú?

Figyelt kérdés
Anno rosszul kötötték be, s télen-nyáron egyfolytában ment, olyan 10 évig, most 2-3 éve bekötöttem újból, így csak fűtés közben megy. Na már most, addig, amíg ment, addig ilyen 25 ezres villanyszámlákat is kaptam, de mostanában már ilyen 15-16 ezreseket. Ennyit számított volna?
2016. júl. 20. 21:50
 1/9 gomzoli ***** válasza:
Könnyen lehet, hiszen ha átlagosan 40-50 wattot felvett folyamatosan (vagy akár többet is, ha régi elavult szivattyú volt), akkor szépen peregtek a kilowattórák a villanyórán.
2016. júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gomzoli ***** válasza:
Na meg azért az áram díja is valamivel lejjebb ment azóta.
2016. júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sokat számít ha folyamatosan megy éveken keresztül. Én nekem vízteres kandallóm van a keringető szivattyú vezetékét egy visszajelző lámpás megszakítóra kötöttem rá közvetlen a keringető mellett van 10 cm-re kb hogy amikor begyújtok akkor egyből kapcsolom is fel, amikor a tűz kialudt és a vízhőfok 40 fok körülire csökkent akkor lekapcsolom. Éjszaka mi nem fűtünk sosem mert van olyan jó a ház szigetelése hogy semmi értelme, este 7 körül jól megpakolja valamelyikünk a tüzet, amikor délutánosból este fél 11 körül hazaérek akkor lekapcsolom, egyből. Vagy este 10 körül lekapcsolom és kész. Nekem egy kollégám tanácsolta ezt a megoldást mert nála is volt hogy 1 éven át folyamatosan ment mert annak a megszakítója a villanyszekrényben volt a villanyóránál, és fűtés szezon után mindig elfelejtette kikapcsolni, és neki is ilyen 6-8 ezer forinttal csökkent az áramdíja éves szinten.
2016. júl. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0,04kWh X 8760 óra/év X 45 Ft/kWh = 15768 Ft/év
2016. júl. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez volt a ludas, oké a háztartási gépek se valami energiatakarékosak, 20 évesek, meg van 5db tv a vendégeknek, de sokszor számoltam a fogyasztásukat s nem jött ki a 25 ezer, erre nem is gondoltam, de szerencsére ez volt a baj. Érdekes egyébként, mert 3 éve légkondi is üzemel a házban, nem is keveset, mégis kevesebb a számla.
2016. júl. 20. 23:02
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja és maxon ment a keringető 90w-on.
2016. júl. 20. 23:03
 7/9 gomzoli ***** válasza:

0,04kWh X 8760 óra/év X 45 Ft/kWh = 15768 Ft/év


Igen, és ez még csak átlag 40 wattos fogyasztással lett számolva!

2016. júl. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak érdekesség képen: Az öt tv készenléti üzemmódban is több mint 6000 Ft-ot fogyaszt.
2016. júl. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

...évente.


Ez lemaradt.:-)

2016. júl. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!