Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek mekkora havi...

Szerintetek mekkora havi rendszeres plusz jövedelem segítene a hátrányos helyzetű családokon? Csak lehetőleg komolyan és reális válaszokat!

Figyelt kérdés
2016. szept. 8. 21:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Az előbbi a 7 - nek .
2016. szept. 8. 23:24
 12/15 A kérdező kommentje:
9" Ezzel egyet is értek de szerinted egy ismerősöm aki egy család két gyerekkel átlagos jó módban "egyszer csak" gondoltak egyet és jehovák lettek . Na most a gyerekek az óvodában nem értették a karácsonyt stb. mert ugye náluk minden nap ünnep . A gyerekük jövője felett döntöttek mert nem egy tradicionális gyülekezetből jöttek a szülők hanem mert csak . Ha a rászorulóknál a nagyobbacska gyerekeknek előbb írtam : 10 - 11 évesek teljesíthető lehetőséget kapnának szerinted mennyire élnének vele . Lehet , hogy durva amire próbálok választ kapni de mivel nem minden szülő gondolkodik felelősen emiatt csak adott esetekben a gyerekek vannak . A jövőjük nekik még nincs kőbe vésve . Nem könnyű vágta amiről beszélünk de ha van rá esély akkor ? A polgármesteri hivatalokat szerintetek mennyire lehetne bevonni egy kezdeményezésbe ?
2016. szept. 8. 23:42
 13/15 anonim ***** válasza:

10-11 éves gyereket lehetne nevelni, ha nem lenne illegális a gyerekmunka.

Hogy otthon valamibe bevonják a gyereket, az oké, de hogy szervezett formában erre biztatják a szülőket, az már probléma.

Meg hát sok helyen a pénzfelvételen kívül a szülőt se érdekli semmi, akkor pláne nem fogja a gyereket rávenni a munkára. Ahogy itt írták is, hónap elején mindenre van pénz, a gyereknek olyan csokikat megvesznek, hogy a normális pénzügyi helyzetű családoknál ráütnek a gyerek kezére, ha egy ilyenhez hozzáér a boltban. Meg persze a márkás italok, cigaretták. Kérdezd meg bármelyik Tesco-pénztárost, ők pontosan tudják, mikor van segélyosztás, mert olyankor a húszezresből soha nem kell visszaadni, két kocsi cuccot vesznek kátrányosék, amiből az egyik kocsi luxuscikknek minősülő dolgokkal van tele.

Na mondjuk, nekem egy fehér kollégám is olyan, 3 gyerekkel, hogy bármi pénzt képes elverni. Egymás után vette hitelre a műszaki cikkeket meg új autókat, ameddig tehette. Utána nem fizette a bankot, hanem helyette kp-re vette az újabb műszaki cikkeket, már a kutyának is saját érintőképernyős telefonja volt, évente cserélte a 100 E-s telókat. Most a bank rátette a kezét a fizetésére, most persze félre áll a szája.


Szerintem a gyerek számára segélyt kizárólag természetben volna szabad adni. Amit megeszik, használ, felvesz, stb. Ami eladható, azt matricázni, és ha adott idő múlva nem tudják bemutatni, levonni a következő járandóságból. Így nem a felnőttek dorbézolását fizetnénk. Igen, kellene hozzá egy csomó embert felvenni, de annyi hasznuk csak lenne, mint a közmunkásoknak.

Meg persze, a kötelező családsegítés, ahol muszáj lenne figyelembe venni a családsegítő ajánlásait a pénzköltésnél.

A hátrányos helyzetűek túlnyomó része saját hibájából hátrányos helyzetű.

A mozgássérülteknél például nem, de a szimplán felelőtlen, hülye családoknál nagyon le lehetne csökkenteni a hátrányos helyzet mértékét, ha rá lennének kényszerítve a spórolásra.

2016. szept. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

13" Köszönöm a késői választ ! Objektív és a végéről kezdeném a hozzászólást .

Nem gondolom , hogy minden hátrányos ( túlnyomó ) helyzetű a saját hibájából . Illetve mégis mivel a deviza hitelből menekülők is maguknak köszönhetik , (miért akart új házat) vagy Erdélyt is mi veszítettük el (miért a rossz oldalra álltunk ) , vagy aki karambolozik és nem az Önmaga hibájából lett örökre tolószékes (miért akart pont akkor eljutni Á- ból B- be. Inkább vezetném vissza a Spekulásokra persze csak a valóban túlnyomó részét . A családsegítőknek igen nagy szerepe lenne ebben csak "joggal" is fel kellene ruházni őket mint a tűzoltókat hogyha gyanú merül fel egy családnál akik elfelejtenek a gyereknek enni adni már vagy fél éve és van is miből , akkor úgy törhessék be az ajtót mint az alkoholista a kocsmába zárás előtt ! A segítők lehetnének szakirányú és nem csak szakirányú egyetemisták , főiskolások stb. Azt a kreditet nem biztos , hogy csak kerítés festéssel lehet megszerezni meg hasonló hasznos dolgokkal . A segélyt szerintem is - és nagyon jól látod - csak javak formájában kellene adni . Vannak az önhibájukból meg vannak a " hülyék " mint a kollégád és többiek . ( már elnézést de te írtad ). Tökéletes rendszer talán sohasem lesz DE az adótörvényeinket meg az EKR -t is folyamatosan változtatják még most is . Viszont nem sok csavargó szaladgál már feketéző fuvarokkal . Azt elítélem ha valaki feljelentősdit játszik mint anno 3/3 - ék de ha nem egyenlő feltételekkel vállalkozunk az még sokkal károsabb.

Eljutottunk a legfontosabb részhez és az előbb már tettél utalást mi volna helyes . Valóban a gyerekeket nem lehet munkavállalásra bírni meg buzdítani se a szülőket de nem is azt az évszázadot éljük már . Úgy gondolom és meg vagyok győződve , hogy létezik tartós segítség amit lehet a családoknak adni és hosszútávon fenntartható . Nem kell hozzá külső segítség csak amit a családok vállalnak és itt jön a szülői felelősség amit írtál . Van akin lehet és van akin nem lehet segíteni de ne döntsük el mi előre kik azok ( sajnos valóban lesznek ). Itt jönnek képbe a nagyobbacska gyerekek , mivel túlnyomó részt értük volna ez az egész . Nem véletlenül tettem közzé ezt a kérdést mint ahogy még számos ehhez kapcsolódót itt a fórumokon. Csak próbáltam régebben burkoltan komplexen megkérdezni és jó magyarsággal nem igazán jöttek az érdemi válaszok ( csak részben miattam mert ez egy projekt és három szót nem tudtam bele írni az ismertetőbe ). A segítség élelmiszer alapú amit majd lehetne bővíteniük havi rendszeres készpénzbevételig . A gyerekeket meg részben neveli a felelősségvállalásra és nem úgy mint a szülők egy része ahogy írtad akik nem törődnek a "legyártott" gyerekükkel .

Remélem folytatjuk !

2016. szept. 10. 07:39
 15/15 anonim ***** válasza:

A kijelentésemen csak annyit finomítanék, hogy a hátrányos helyzetűek elég nagy része RÉSZBEN VAGY EGÉSZBEN maga felelős a helyzetéért.

Mint akit említettem, neki is a devizahitel tett be, na de az ő hülyesége volt, hogy - a többi hitele mellett - vett 2 új kocsit 9 M-ért hitelre, miközben engem egy másik devizakárosulttal együtt lesajnált, hogy használt kocsit vettem kp-re, meg még életemben nem vettem 10 E-nél drágább telefont, ő meg évente cserélgette a 100 E-seket. Ezért mondom, hogy a hitelfelvételek nagy része nem a normális gondolkodás következménye. (Tisztelet a kivételnek, akik tényleg reális összeget vettek fel, csak mondjuk munkahely elvesztése miatt nem tudtak fizetni.)


Vagy nézzünk mondjuk olyan szülőket, akik nem tudták elvégezni a 8 osztályt (ez már részben a saját hibájuk, meg részben a gyámügyé, akik nem vették őket állami gondozásba). Na szóval, iskola nélkül nem veszik fel őket jól fizető munkára, takarítónak meg kukásnak pedig nem mennek el, inkább várják a segélyt, amit egy hét alatt elvernek, és mennek a polgármesterhez sírni, közben lopkodnak ezt-azt. És ugye, a gyereket is erre nevelik, hogy minek dolgozni, mikor így is meg lehet élni. Ilyen helyzetben is el lehetne gondolkodni az állami gondozáson, mert sokba kerül ugyan, de a társadalom számára még mindig megérné.

Régen persze az állami gondozás valójában bűnözőgyártás volt, de ismereteim szerint manapság már sokkal jobb a helyzet.

2016. szept. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!