Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Uj lakok lennénk egy hâzban...

Uj lakok lennénk egy hâzban és a vizet kikapcsolták mivel az előzô lakó nem fizette ki mi szeretnënk a mi nevünkre iratni hogy legyen viz szolgáltatás de a Viz irodában azt mondták amig a tartozás nincs kifizetve addig nem csinálnak semmit?

Figyelt kérdés
De kérdem én miért fizessem én ki mâs tartozását ??? Volt màr vki igy ? Hova forduljak ??
2016. okt. 3. 15:16
1 2
 1/14 ede1219 ***** válasza:
32%
Valószínűleg béreled, ezért ez így működik, csak tulajdonosváltáskor nem kell kifizetni -illetve a régi tulajnak kell egyszer- a fennálló tartozást.
2016. okt. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%

Ez így megy, sosem írják át az órát, amíg tartozás van.


Vagy kifizeted, és utána követeled az előző tulajdonoson/bérbeadón, vagy pedig megmondod, hogy így nem kell a lakás. Mást tenni nem tudsz.

2016. okt. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
Járj ki minden utat ha tudsz intézkedj vagy minden értelemben tiszta helyet bérelj vegyél .
2016. okt. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Hova fordulj? Arccal az ég felé. Mindig is így volt, ebben nincs meglepő. Ha akarsz vizet...kifizeted. Ha nem akarsz vizet...nem fizetsz.
2016. okt. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha bérled,a tulaj nevén van. Ne vedd ki a bérletet,ha ekkora problémák vannak. Ezt a tulajnak kell rendezni,nem neked,akkor is,ha előző bérlők halmozták fel a tartozást.
2016. okt. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem bérlôk vagyunk hanem apukam szuloi haza amiben koltoznenk "orokseg" altal de mivel itt lakott az egyik testvre o hagyta itt a tartozast ugyan igy volt a villannyal is de ott at tudtok a mi nevunkre iratni...koszi az eg fele fogok fordulni !! Nem akarok 200 ezer ft os mas tartozását kifizetni az egy kicsit sok...De.koszonom a valaszokat!
2016. okt. 3. 16:38
 7/14 anonim ***** válasza:
6%
Sajnos,ez a kérdésedből számomra nem derült ki. Itt a Ptk. Öröklésre vonatkozó paragrafusai mérvadók. Ezeket nézd át.
2016. okt. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Álljon meg a nászmenet, ha nem értetek hozzá, miért vezetitek félre???

Közmű-szolgáltatónál dolgozom több, mint 10 éve.

Nagyon rosszul tudjátok.

Senkit sem lehet megakadályozni abban, hogy szerződést kössön.

Főleg nem lehet kötelezni senkit arra, hogy az előző lakó tartozását kifizesse.

A szolgáltató nem mondhatja azt, hogy nem ad vizet, mert valakinek abban a házban tartozása van.

Egyébként épp a vizesek szokták ezt csinálni, nálunk is így kezdődött, én 5 éve vettem a házat. Nehogy már ne vegyek meg egy házat azért, mert a volt tulajnak adósságai vannak. Kit érdekel? Én tiszta lappal indulok.

Szóval a vízmű kötözködött, nem írják át.

Akkora birkák voltak, hogy ezt írásban küldték.

Én már akkor is a jelenlegi munkahelyemen dolgoztam, száz meg száz átírást végigcsináltam.

Írtam a vízműnek, hogy milyen jogon akar engem megakadályozni, milyen jogon tagadja meg tőlem a szolgáltatást? Legyenek szívesek törvénnyel, jogszabállyal alátámasztani a leírtakat. Mert ugye ilyenkor ők csak próbálkoznak, hogy behajtsák a tartozást, és mivel a legtöbb ember meg is ijed ettől, fizetnek.

Na én nem. A levelemre érdekes módon 1 hét múlva megjött a válasz, a víz azóta az én nevemen van 2011 óta. Érdekes módon nem kötekedtek tovább, hogy ki kell fizetni a volt tulaj tartozását.

persze igazoltam, hogy én vagyok az új tulaj. ezt kérniük sem kellett, szkennelve elküldtem az adás-vételit.

(ha családon belül akarják átiratni, csak azért, hogy vissza legyen kapcsolva, azt tényleg nem kell megtenniük. de egy tulajdonosváltás más tészta.)


ha valaki olyan muja, hogy ennyire nem képes, akkor meg is érdemli, hogy emiatt elbukja álmai házát, ami jó helyen van, jó a mérete, jó minden paramétere, csak épp van rajta némi közmű-tartozás. ezzel nem tudok mit kezdeni, aki birka, az magára vessen.


A szolgáltatók majd lemeccselik a volt tulajjal a tartozás rendezését, azért vannak a behajtó cégek, vagy ha ez sem elég, akkor végrehajtás.


Ha valaki akadályba ütközik, nem kell fülét-farkát behúzva elszaladni.

2016. okt. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
KOSZONOM SZEPEN A VALASZT ! ANNYI HOGY UGYE APU OROKSEGE A HAZ ES MEG A TESTVERIE DE MIVEL URES A HAZ IGY MI APUM ALTAL ODA SZERETNENK KOLTOZNI DE NEM SZERZODESSWL SE ADAS VETELEL DE VISZONT UGYE VAN TARTOZAS A SZOLGALTATONAL ES NEM IRJAK AT AZ EN VAGY PAROM NEVERE AZZAL HOGY TARTOZAS VAN HIABA MONDTUK HOGY AZ NEM A MI TARTOZASUNK ..ILYENKOR MOST IRJAK NEKIK LEVELET V?? MERT HIABA MEGYEK BE AZ IRODABA MINDIG UGYAN EZT MONDJAK
2016. okt. 4. 08:39
 10/14 anonim ***** válasza:

Mindenképp írásban, és írd lea zokat, amiket én írtam.


Igazolják jogszabályi háttérrel, hogy milyen jogon követelik az új lakón a korábbi lakó tartozását.

Hagyatéki végzést csatolj.

Némi fenygetőzéssel meg lehet fűszerezni, persze nem barbár módon, hanem a saját felügyeleti szervüket megemlíteni.

A honlapjukon biztosan megtalálható.

Most rákerestem, én sem vagyok pesti, de ezt dobta ki elsőre:


[link]


Az sem baj, ha már az első e-mail másolat mezőjébe beleteszel ezek közül néhányat, hogy lássák, komolyan gondolod.

2016. okt. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!