Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mivel tudnék spórolni, amit a...

Mivel tudnék spórolni, amit a munkahelyem is meg tudok tenni, nem csak otthon? Pl. Hogy odabent töltöm fel a telefonomat a műhelyben?

Figyelt kérdés

A telefonos példa apróság, tudom, de lehet hogy éves szinten már nem is olyan kis összeg.

(Egyébként kb mennyibe kerül egy-egy feltöltésnyi áram?)

Szóval úgyis nálam van mindig a telefon, és nem itthon használom fel az energiát, hanem a munkahelyemen.


Milyen ehhez hasonlókat tudtok még?


Fürdeni, főzni nem fogok a melóhelyen, nem ilyen drasztikus megoldásokra gondoltam. :D


2016. okt. 3. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem viszel be szennyest, amit ott mosol ki, szerintem nagyon nincs mivel. A telefonfeltöltés fillérekben mérhető.
2016. okt. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

A telefon munkahelyi feltöltésével csak úgy tudsz spórolni éves szinten, hogy minden feltöltés árát, azaz napi egy Ft-ot félreteszel (messze alatta van, de vegyük ennyinek).

Így aztán év végén lesz 250 Ft-od. (Szabad szombat, vasárnap évi 2×52 Ft.)

.

Otthon ne használd a WC-t, vagy áss pottyantósat, sok vizet megspórolsz vele!

Tusolj a melóhelyen, ez évi 260 nap víz-spórólást jelent.

2016. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Pedig a fürdés-tisztálkodás, az sokba kerül, érdemes a munkahelyen, ha lehet. Aztán az otthoni főzéshez az alapanyagok előkészítése: hámozás, szeletelés. Ruhanemű kézi javítása, foltozása. Kiégett villanykörtét bevinni és kicserélni a benti jóval. De szóba jöhet a unkahelyen a vasalás is. Manikűr, pedikűr se otthon történjen. Sőt, úgy kell időzíteni, hogy a székletürítés is ott történjék. És számos ilyen apróság.
2016. okt. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Vigyed nagy kannákba a vizet haza, és mar a viert se kell fizetni. Otthon kifozod a tesztat, gyors lefurdesz vele mig meleg a víz, aztan utana jo lesz wc lehuzasnak.
2016. okt. 4. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értelmes válaszok, annyira köszönöm...
2016. okt. 4. 07:04
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Gyakorlatilag csak a fürdés meg a szarás amin spórolhatsz. Mosás lenne még de az nem jellemző, hogy van rá lehetőség.

Melegebben kell otthon öltözni, vizet villanyt nem pazarolni.

A telefontöltés nem tétel. Konkrétan kevesebb mint 1 Ft egy teljes feltöltés.

2016. okt. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Ha műhely, akkor még a számítógépezés se játszik... Hogy pl. éjszaka ott netezel, nem otthon, ez már egészen tétel, takarékos számítógépek esetén is... Ezzel együtt nincs értelme, de ez más kérdés. A telefontöltés semmi, a számítógéppel mi hangfalakkal együtt nehezen hozunk ki itthon 1 kWh fogyasztást naponta (számítógépenként), ahhoz igen sokat kell mennie. Nem nagy tétel ez az életben, sokkal többet s könnyebben lehet spórolni máson. Evésen pl. könnyen lehet, úgy is, hogy a minőséget, ízeket nem adjuk fel.


Főzni nem is annyira drasztikus (s a fürdésre főleg van példa, ez tuti), egy kollégám főzött lecsót a pesti belvárosi irodában... Én is sütöttem krumplit egy másik irodában... S bent (is) ittam kávét és teát, mert volt és szerettem is :)

2016. okt. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vigyél be egy kanapét és lakj ott :-)
2016. okt. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kérdező, te zsidó vagy skót vagy? :"D
2016. okt. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!