Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nalatok milyen ido van?

Feco8888 kérdése:

Nalatok milyen ido van?

Figyelt kérdés
Olyan hideg van nalunk hogy meg lehet fagyni, gazszamla mennyi? Mekkora lakas? Csaladi haz stb
2016. okt. 6. 08:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Hideg, esik...

Most kapcsoltam be a konvektort a szobában, egyelőre elég az őrláng is. Biztosan nem fog annyiba kerülni, mint egy alapos megfázás, vese gyulladás, stb. utáni gyógyszer.


Gázszámla: most felírtam az óraállást, és amíg a fűtés megy (=tavaszig) minden reggel az asztali naptáramra felvésem. Így figyelni tudom a havi fogyasztást.

2016. okt. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amig tarsasban laktam én is irtam naponta a fogyast. 5-6kobmeter ment el telen....rezsicsokkentes utan 7-8 kellett ahhoz hogy ugyan olyan meleg legyen a lakásban


Most regi kockaházban vagyunk...mivel a ház mogott van az óra havonta irjuk le az allast. Tavaly az volt a problema hogy ezeken a regi sz*rokon nem volt 'takarék' állás, így egész télen 1 es 3 kozott volt tekerve... -5-ig eleg volt az 1-es allas, azzal.is volt 21 fok a hazban.35-40ezer volt igy kb a havi gáz

Most meglett csinaltatva a takarék funkcio...ha havonta 5 ezerrel kevesebb már 3 honap alatt behozza a szerelés koltségét.

2016. okt. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk kb 8 fok van most (éjjel még kevesebb volf), fúj a szél, összevissza esik. Mi esténként fűtünk be, az valahogyan kitart másnap estig. De fával fűtünk, így a gázszámla részhez nem tudok hozzászólni.
2016. okt. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hétfőn nyomtam be a fűtést,20 fokra van állítva a termosztát, az esti program 19 fok.Többnyire a téli nagy hidegekbe se variálunk ezen. 140m2 családi ház, 2 felnőtt és 3 gyerek amit azért írok mert kombi kazán és a használati meleg víz is benne van + a tűzhely is gáz,de ennek elenyésző a fogyasztása. Olyan 280000 körül szokott lenni az éves
2016. okt. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elektromos fűtőpanelt használunk, 73 m2-es lakás.


Még nem keleltt bekapcsolni a fűtést, 20-21 fok körül volt tegnap este a lakásban. Tegnap portalanítottam a panelek hátát belsejét, készülve arra, hogy bármelyik nap ha be kell kapcsolni ne legyen büdös az égett portól.

2016. okt. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én egy régi házban lakom, garzon a legfelső szinten, kilátás nyugatra, vagyis jól átfújja a szél. Az ablakokat passzíttattam, a padlás szigetelt. Úgy kértem a számlázást, hogy télen-nyáron egyforma legyen, kb. 8000 Ft havonta. Pedig 22 C-ra fűtök egész nap (gyakran dolgozok otthon), éjjel 18-ra, nem fagyoskodok.
2016. okt. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60 m2-es kis szigetelt ház, elektromos hőtárolós kályha, éjszakai árammal. Négy napja fűtünk, most 23 fok van, ez bőven elég, csak alapon megy. Ajtó-ablak thermo, a tetőtérben is.
2016. okt. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: a számla úgy, hogy minden árammal megy a leghidegebb hónapokban 27-30 ezer ft körüli. Pedig ez a régi hőtároló kályha még nem energiatakarékos, a házzal együtt kaptuk és felújíttattuk.
2016. okt. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden belső elektromos fűtőeszköz 100%-os hatásfokú...


Nálunk már 20 fok alá ment a hőmérséklet, még nem fűtünk, de kelleni fog. Közel passzívház szintű hőszigetelés van, különálló 80 nm-es ház szeles dombtetőn, sajna elég rossz benapozással, bár télen sokszor úgysem süt a nap, de azért besegítene, sokat jelent az.

A gázhoz én sem tudok hozzászólni, villannyal fűtünk, 12 ezer az átalány, ebben minden benne van, a víz is árammal jön fel a kútból, rengeteg sütés-főzés, bojler, miegymás, még jó, hogy a komolyabb dolgok vezérelt árammal mennek.

Nem vagyunk fázósak, ez segít.

Átlagos téli napokon kb. 1kW fűtés kell (vagyis napi 24 kWh), ez talán többet mond s átszámítható :)


Az volt a gond a napokban, hogy hirtelen jött a hideg és gyorsabban hűlt a ház, mint ahogy meg tudtam volna szokni. 1-2 napja már néha fáztam, de fel lehet öltözni jobban. Most, hogy bejött a napsütés, sokkal jobb, lelkileg is segít, nyomottan fázékonyabb vagyok, gondolom, nemcsak én.


Gyógyszer nálam nem szempont, mivel nem fázom meg hidegben sem, tapasztalat, rosszul szigetelt házakban élve, ahol nem tudtam állandó meleget tartani. Csak brutálisan rossz volt.

2016. okt. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még szigetelt házban is kellett két nap az elektromos fűtésnek, mire a hirtelen jött nagy hidegben 17 fokra hűlt házban beálltunk a 22 fokba. Csak az alapfűtés megy, vezérelt árammal (éjszakaira van kötve). Különálló kisebb családi ház, de völgyben vagyunk.
2016. okt. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!