Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyire lehet megpakolni egy...

Mennyire lehet megpakolni egy kukát, hogy el is vigyék? Nálatok volt már, hogy otthagyták?

Figyelt kérdés

Ha tele van és még le tudom csukni a tetejét, az OK.

De ha erre ráteszek még egy egész zsákot, ami csak úgy ott áll a tetején, és a kuka fedele is lóg, azzal megtehetik, hogy nem viszik el?



2015. okt. 27. 07:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Igen, megtehetik, mert te annyiért fizetsz, amennyi belefér.


Minden kukas cégnél lehet külön igényelni olyan szemeteszsákot, amire rá van nyomtatva a saját jelzésük (ezért természetesen fizetni kell), ha azt teszed rá vagy mellé, azt el kell vinniük.

2015. okt. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
10%

Ez valószínű a kukásokon múlik.

Ha nem viszik el, panaszold be őket a cégüknél és kérdezd meg, hogy hova van leírva, hogy a kukát, csak szinültig szabad megrakni.

Lehet, hogy van ilyen, de akkor bizonyítsák be!

De szerintem jobban jársz, ha adsz a kukásoknak 1-1 doboz sört és utána mindig el fogják vinni, nem problémáznak rajta.

2015. okt. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
Én öntök nekik fél fél deci házi barackpálinkát és mindent elvisznek azt csá. Régen az önkormányzat vitte egy kuka plusz egy zsákot vittek. Padlás takarítás volt összejött egy big bag zsáknyi szemét ki is raktam. Kb 1m3 volt. Húzták a szájukat de mondtam a zsák mérete nincs meghatározva ezért mertem ki rakni. Vakaróztak de nem tudtak belém kötni így el vitték.
2015. okt. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nálam pálinka vagy hasonló nem jöhet szóba, mert amikor jönnek, akkor én dolgozok.

Akármilyen zsákot nálunk tuti nem visznek el, csak azt, amin a logo-juk van.

De az iroda meg egy másik városban van, ahol ilyet lehet kapni.

Sima zsákban meg nem merem kitenni, mert volt már, aki kitette, szétszedték a kutyák. Azt meg már nem viszik el, mert nem fogják összeszedegetni a földről. Közben a szél is széthordja, és este sötétben lehet felszedni az utcáról.

Szóval nekem az a zsákos megoldás nem jó, mert órákkal korábban kéne kitennem, és vannak felénk kóbor kutyák.

Na majd ráteszem a tetejére, az nekem miindegy, hogy húzzák a szájukat, csak vigyék el.

2015. okt. 27. 09:57
 5/14 anonim ***** válasza:
Kérdezz körbe zsák ügyben, nálunk az abc-ben, meg háztartási boltban is lehet olyan zsákot venni, aminek az árában benne van a szemétszállítási díj is, nemcsak a szolgáltató központjában. Csak ezt sokan nem tudják.
2015. okt. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mi nem szoktuk úgy megpakolni,így nem volt gond :) De tavaly a falu újságba felhívták az emberek figyelmét arra,hogy mindenki annyira pakolja meg,hogy le lehessen csukni a tetejét különben nem fogják elszállítani,ha több a szemét akkor lehet külön zsákot venni. Amúgy láttam amikor valakinek szinte folyt ki a szemét és még is elvitték és volt ahol meg így nem.
2015. okt. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

a kukára van súlyhatár hivatalosan, kérdezd meg a szolgáltatót, mert változó. (senki sem fog folyamatosan dög nehéz kukákat üríteni; te sem tennéd meg és panaszkodnál).mivel csak a kukáér fizetsz, ezért a + szemetet nem kötelesek elvinni, mert a fizetett díjon felül van. a plussz adomány sem jön be sok helyen, mert az állásukba kerülhet.

a megoldás a saját zsákjuk, amivel már kifizetted a szemétszállítási díjat.

2015. okt. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

és egy ilyen zsák kb mennyibe kerül?

nyilván minden szolgáltatónál más, de mégis mire számítsak?

100 ft vagy 1000 ft?

2015. okt. 28. 08:50
 9/14 A kérdező kommentje:

nagy nehezen találtam valamit.

a település honalpján semmi nincs, még a szemétszállítást végző cég neve sem.

gratulálok nekik, mert egyébként egy karbantartott oldal, friss hírekkel.

rátaláltam a cég nevére google-ban, van honlapja, de 2013-as árlista van fent. ehhez ismét csak gratulálni tudok 2015-ben.

legalább írná oda, hogy az árak nem változtak, vagy bármi.

2013-ban kb 370 ft volt.

2015. okt. 28. 08:59
 10/14 anonim ***** válasza:

Most körbenéztem én is gyorsan. Nálunk a helyi szemétszállítónak egész normális honlapja van, 2015-ös információkkal. Azt megtaláltam, hol lehet zsákot kapni, csak azt nem, hogy mennyiért :) De legutóbb 400 Ft körül volt, az biztos.

Nálunk, ha többször nagyon sok cucc van a kukában, szoktak belebiggyeszteni egy A4-es levelet, hogy meddig lehet rakni, stbstb. Ugyanígy év elején, ha nem ragasztottad még fel az éves matricádat, akkor is kapsz mindig a kuka tetejére levelet.

2015. okt. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!