Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyit fogok fizetni az áramra?

Mennyit fogok fizetni az áramra?

Figyelt kérdés

Annak érdekében, hogy ne érjen nagy meglepetés a márciusban esedékes végszámla miatt amelyet az E-on fog küldeni, szeretnék szakembertől segítségét kérni abban, hogy naggyából meghatározzuk előre amennyiben ez lehetséges, hogy mekkora lesz az az összeg, amit fizetnem kell.

A kérdés azért foglalkoztat, mert szeptember elején vásároltam egy Termor 2000 márkájú elektromos fűtőpanelt, amelyet napi szinten használok átlagos szigetelésű 20 négyzetméteres szoba fűtésére. Nincs is vele gond, szépen felfűti a szobát nincs túl meleg de fázni sem fázom. Viszont megnéztük és sajnos bekapcsolt állapotban nagyon pörög tőle az óra ami nem meglepő, hiszen 2000 w-os a készülék. Sajnos nem igazán találok olyan személyt, aki tudna segíteni az összegek pontos meghatározásában és az áram árával sem vagyok tisztában. Segítségül leírom, hogy hogyan használom a készüléket.

Általában délután vagyok otthon a hétből hat napot, hétfőtől péntekig délután 6 órától körülbelül éjszaka 1 óráig van bekapcsolba a fűtőpanel Körülbelül 10 órát megy folyamatosan. Vasárnap általában egész nap itthon vagyok, akkor valamivel többet megy de időnként leállítom pontosan azért, hogy ne pörgesse annyira a villanyórát.

Habi szinten a villanybojler és más elektromos eszközök miatt körülbelül 12.000 Ft-ot fizetünk általánydíjjat.

A kérdésem tehát az, hogy ha márciusig használom szeptembertől a készüléket, akkor a fenti adatok alapján előre láthatólag mekkora kiadásra számíthatok?



2016. nov. 1. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát, sok a bizonytalanság a becslésben, mert most, mikor 10 fok van kint, most is jár napi 7 órát teljes gőzzel? És akkor mi lesz, ha odakint mínusz 5 lesz? A 18-01 az szerény számításaim szerint nem 10, hanem csak 7 óra.


Ha teljes gőzzel jár napi 7 órát, akkor az havi 15-16 eFt körül tesz hozzá a számlához.

2016. nov. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Eső után köpönyeg. Erre már eleve kellett számítanod. Ha nem hetente, legalább havonta leolvasni a fogyasztásmérőt.
2016. nov. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

azt nem írtad hogy mikor be van kapcsolva mekkora teljesítményen megy, nekünk is van olajradiátor de még most max negyedig van felcsavarva


de egy szoba fűtése biztos lesz 10 ezer havonta

2016. nov. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A legutolsó "elszámoló" áram-számlán rajta van, hogy mekkora az óraállás és ott van mellette a dátum is.

Ha most kimégy és leolvasod az óraállást, és levonod belőle az elszámoló számlán lévő óraállást, akkor megkapod hogy az elszámoló számlán szereplő időponttól kezdve mostanáig hány kWh a fogyasztásod. 1 kWh áramért nagyjából 36 Ft-ot fizetsz, szóval a kapott különbséget szorozd meg 36-tal. Ha levonogatod belőle a havi átalányokat, megkapod a még meg nem fizetett különbözetet a mostani leolvasásodig...

2016. nov. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem is 2000wattos a hősugárzóm és kb ilyen intervallumban használom annyi különbséggel,hogy ráraktam egy időkapcsolót és fél óránként megy 10 percet.

tehát így nálam kb 1-2 órát megy naponta és így ha jól számoltam akkor 5000ft lesz a számlám havonta,

nézd meg a számlád hogy mennyi az áram és az alapján ki tudod számolni mennyibe kerül ha egy órát használod,de ha te 10 órán keresztül járatod akkor a gatyád is rámegy márciusban

saccperkb számoljunk:

2kilowattot eszik óránként a masina és megy 10 órán át az 20kW ha 100ft-al számolunk /1kW akkor az egy nap alatt 20*100=2000ft lesz egy nap

30 nap szor 2000ft = 60.000ft egy hónapban vagyis márciusig 60.000*6=360.000ft

de ez csak egy saccperkb számolás :D

2016. nov. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36 Ft körül van, nem 100... :)
2016. nov. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

na akkor nekem is olcsóbb lesz :D


de neki az még úgy is sok szerintem :/


nem is értem hogy miért megy annyit?

hány fok van bent 25? mert nálam a 24 négyzetméteres szobában olyan fél fokot megy fel azalatt a tíz perc alatt,ha 30 percig járatom akkor már 5-6 fokot felmegy,ha ő meg órákig járatja és "nincs túl meleg de elviselhető" hát akkor vagy nagyon fázós vagy nagyon gagyi az a cucc...

2016. nov. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha 36ft akkor már csak 129.000ft lesz márciusra :)
2016. nov. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!