Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit tegyek, ha a főgáz felmond...

Mit tegyek, ha a főgáz felmondta a szerződést?

Figyelt kérdés

Most költöztünk be egy házba, ahol ki van kötve a gáz, gázóra még megvan.

Főgáz küldött egy levelet, melyben okt 31.-el felmondja a szerződést.

Ha kifizetem a lejárt számlákat, akkor újra lehet kötni a szerződést, vagy mi van ilyenkor?

A ház és az órák apósom nevén van.

Illetve mekkora büntetésre/díjra számíthatok a tartozáson felül?


2016. nov. 5. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Bemész, vagy felhívod a főgáz ügyfélszolgáját és pontos válaszokat fogsz kapni a kérdéseidre.
2016. nov. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Rendezni kell a számlákat. Ne tartson vissza hogy ha nem állsz jòl anyagilag esetleg. Részletfizetés stb is létezik.
2016. nov. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, ilyenkor már nem létezik.

A részletfizetésnek is vannak ám feltételei, és kikapcsolás után már nem adnak.

Ráadásul amíg nincs az egész befizetve, nem is fogják visszakötni.

Valószínüleg egy új igénybejelentőt kell majd beadnod, vagy ha sikerül ezt kikerülni, akkor is csináltatnod kell egy nyomáspróbát, + mindent befizetni, sé csak ezek után lehet kérni a visszakapcsolást.


Mellesleg most látom, hogy ti most költöztetek oda.

Akkor nem tudsz intézkedni a volt tulaj nevében, hacsak nem ad neked felhatalmazást.

Viszont így az ő tartozását kell kifizetned.

Adás-vételről van szó, vagy csak bérlitek a házat?

Mert adás-vételnél tuti új igénybejelentő lesz, de az nem lesz meg 1-2 hét alatt, arra számíts.

Bérleménynél viszont te nem adhatsz be új igényt, mert nem te vagy a tulajdonos.


Más fűtési lehetőség van?

Miért költöztetek be egy ilyenbe?

2016. nov. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Béreljük a házat most november 1.től, igen.

Az eddigi albérletünk majdnem 100e+rezsi volt, ez a ház meg üresen állt, beköltözhettünk baráti áron, bár hogy lekötötték a gázt, az már csak menetközben derült ki.

Egyelőre egy cserépkályhával és villanyradiátorral fűtünk, de ez az egyik szobára és a fürdőre elég, a ház többi része iszonyat hideg.

50 000 maga a tartozás, nem tudja valaki kb mennyi lesz ez az összes díjjal együtt?

Illetve, ha a főgáz már bontotta a szerződést, akkor miután kifizettünk mindent, ugyanez a személy (apósom) igényelheti a szolgáltatást ezek szerint, akkor is, ha előzőleg nem.fizette?

2016. nov. 5. 15:22
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Azt nem tudom, mennyi lesz a végösszeg.

De hogy a villanyfűtésre a gatyátok rá fog menni, az fix.

Simán lesz annyi a villanyszámla, mintha maradtatok volna a drágább albérletben.


Rossz az ilyet olvasni, hogy egy apuka "baráti áron" adja ki a defektes házát a saját fiának.

2016. nov. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Látom nem csak nekem van ilyen apám :D

Ugyanez, én rohangáltam intéztem mindent én újítottam fel saját költségemen a házat, ő meg csak a pénzt szedte, nem is baráti áron.

Aztán elküldtem a fenébe.

NKM-nél elég rugalmasak, nélküle is meg lehet kötni.

2020. febr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!