Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mikor érkezik már a Főgáz számla?

Mikor érkezik már a Főgáz számla?

Figyelt kérdés
Talán október elsején kerültek át a volt Tigáz ügyfelek a Főgázhoz. Mi a Tigáznál átalányosok voltunk így a Főgáznál is azok maradtunk. Más is van olyan, aki átalánnyal fizet és nem kapott még csekket tőlük? Egy levelet kaptunk tőlük még a szolgáltatócsere előtt, de semmi erre utaló dolog nem volt benne leírva.
2016. nov. 21. 20:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nyilván ha nagy házról van szó, akkor nem meglepő az összeg.
2016. nov. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Szerintem 45 négyzetméter körül van a ház alapterülete.
2016. nov. 22. 11:33
 13/21 anonim ***** válasza:

Az akkor rengeteg.Mármint az összeg.

Hát a miénk 80-90 között van, és nincs ekkora az összeg, még elszámolás után sem.

2016. nov. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Akkor pazarlóak vagyunk. A konvektorok átlagéletkora olyan 12-13 év, ha ez számít.
2016. nov. 22. 11:42
 15/21 A kérdező kommentje:
de nincs normális szigetelésünk
2016. nov. 22. 11:44
 16/21 anonim ***** válasza:
Sajnos a konvektor eléggé megnyomja a fogyasztást, mivel kvázi kintre fűtesz.Nekünk gázkazán van, műanyag ablakok, radiátorok.Biztos sokat számít, de nem értek sokat hozzá.
2016. nov. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Nekünk is 15-16 ezer szokott lenni az átalány, 85 nm-es családi ház, cirkó fűtés radiátorokkal, szigetelés és műanyag ablakok.

Mondjuk nem értem mért emelkedett az átalány, abba semmi logika nincs hogy a mostani fogyasztást nézik alapul, hiszen most hideg van, fűtünk, nyáron meg nyilván nem fűtünk. Mért nem az eddigi fogyasztás alapján számolják ki?

Aztán majd a következő elszámoláskor meg mindenkinek visszautalnak tízezreket?

2016. nov. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szolgáltatók meg a visszautalás...

Bár múltkor az ÉMÁSZ visszautalt, meg is lepődtem.

2016. nov. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy beszámítják a túlfizetést a következő számlába. Átalány esetén is működhet, a túlfizetést elosztják 12-vel és annyival csökkentik a már megállapított havi átalánydíjat.
2016. nov. 22. 12:21
 20/21 anonim válasza:
Kedves kérdező, mi is altalanyt fizettünk (eés még most is ) jól levették mert eddig 42 ezret fizettünk most ki jött 22ezer. Lesz majd rá fizetés bőven. ..... Egy hete jött a levél. ( nyiregyhaza) de például a szomszédnak még nem küldtek csekket..... érdekes
2016. nov. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!