Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi van ha az idén lejáró...

Mi van ha az idén lejáró vízórát csak jövő év elején tudják lecserélni?

Figyelt kérdés

Emiatt pár hétig még a régi óra mér, ez gond a Főv. Vízműveknek?


Van türelmi idő?



#vízművek vízóracsere
2016. dec. 7. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ez az ő dolguk és nem neked kellene,hogy bármi gondod is legyen abból,hogy ők nem tudnak akkor menni csak később.

Én azt se tudtam nálunk meddig jó....egyszer csak megjelentek,hogy cserélni jöttek aztán jól van, és pl a gázóránál is ugyan ez volt.

2016. dec. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak nehogy az legyen, hogy egyszer csak betoppannak jövő tavasszal, kicserélik, majd küldenek egy kétszázezres bírságot, mondván negyed éven át nem volt hiteles a mérőkészüléked...
2016. dec. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem, ennél azért hamarabb, de lehet próbálok olyat aki ráér idén.
2016. dec. 7. 20:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Mifelénk a szolgáltató feladata cserélni a vízórát, és az ő tulajdona is. A múltkori cserénél már 4 éve lejárt a hitelesítés, és no problem. A vízóráknál fogyasztóvédelmi szempontból nem gond ha lejár a hitelesítés, mert ha az óra kopik, akkor a fogyasztó javára csal. Ha sokáig nem cseréli ki a szolgáltató, akkor így járt.
2016. dec. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak feltehetőleg főmérője van,azért írt ilyesmit. Főmérőnél a vízmű megy és csinálja.

Mellékmérőnél meg majd jelzik elvileg előre,hogyha cserélni kell. Már ha benne vagy a rendszerükben mint mellékmérős. Ha a közös képviselőnek vagy a főbérlőnek számoltok el,akkor a vízműveket nem érinti a dolog.

Másrészt nem tudom,hogy tudod-e de változott a jogszabály. Már a főmérőknek is 8 év a hitelesítési ideje,nem csak a mellékmérőknek.

2017. máj. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!