Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A tűzifa térfogata a feldolgoz...

Katalin_borsod kérdése:

A tűzifa térfogata a feldolgozás során hogyan változik? A konyhakész tűzifa térfogata több v. kevesebb mint a méterfáé?

Figyelt kérdés
Van 1 erdei köbméter (1x1x1,7m) méteres szálfa. Ezt tekézik 3 v. 4 felé majd felhasogatják és szorosan bepakolják a helyére. A bepakolás után mért térfogat kevesebb, több vagy ugyanannyi mint a méterfa térfogata ?

2017. jan. 6. 07:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nehéz megmondani, mert kisebbek a hézagok, de jóval több van belőle. És attól is függ, hogy mennyire pakolják szorosra, pontosan össze. De valószínűleg nem a hézagok szűkítésével legózgatnak, részben mert sok időbe telik, és nem így éri meg.
2017. jan. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valóban én is csak arra gondoltam, hogy normál módon bepakolva, nem külön legózva az egyes hasábokat :). Azért kérdem, mert furamód mindig jóval kevesebbet számolunk ki amikor már be van pakolva mint amit megvettünk. Utoljára 2 erdei m3-t vettünk (vagyis ennyiért fizettünk) és bepakolva 1,65x2x0,66 m helyet foglal el.
2017. jan. 6. 10:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Talán segít: [link]
2017. jan. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pont ezt kerestem, de nem találtam. köszi 2
2017. jan. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4-szívesen!:)
2017. jan. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha jól értelmezem a cikket, akkor nincs igazán térfogatbeli különbség a méterfa és a konyhakész fa térfogata közt.
2017. jan. 6. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!