Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Semia F24 kazán. A készülék...

Gyulapapa71 kérdése:

Semia F24 kazán. A készülék több éve üzemel, sajnos nem vettük észre hogy a víznyomás leesett nullára,1.5 bar helyett. Letilthatott ez a hiba egy érzékelőt, amiért most nem engedi begyújtani? Nem ad gázt pontosabban.

Figyelt kérdés

2014. ápr. 21. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok mestere a témának, de a nyomásnak 1-2 bar között kell lennie ahhoz, hogy elinduljon a kazán. Ha ez nincs meg, akkor a biztonsági rendszer letiltja a működést. Minden kazán alján van egy nyomásszabályzó szelep, amivel növelni lehet a nyomást (kék szelep elvileg). A készülék használati útmutatójában biztosan le van írva, hogy pontosan hol találod. Ha viszont hamar újra leesik a nyomás, akkor vagy szivárog a fűtésrendszer vagy a kazánban lévő tágulási tartály membránja hibásodott meg.
2014. ápr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor újra kell a nyomást beállitani.Mivel a hiba érzékelővel állt le,előfordulhat hogy reset gombbal ezt

az agyából is ki kell törölni.Akkor indul újra .Lagalább 1 legyen a nyomás,melegedés közben ez úgy is felfelé megy .

2014. ápr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A gyári nyomás 1.5 bar a leírása szerint, de a hiba előtt volt pár áramszünet is , most nem tudom mi tilthatta le hogy nem ad gázt a készüléknek. Azt hogy nem ad gázt, a kihívott szerelő mondta, de sajnos nem tudta, hogy mi lehet a baj.

A C24-s modellnél olvastam, hogy elkoszolódhatott a gyújtó elektródák, de azt megtisztítottam, de semmi.

2014. ápr. 22. 15:14
 4/4 A kérdező kommentje:

Úgy látszik megoldódott. A szerelő megforgatta a ventilátort ami a kémény kimenetnél van, és beindult a kazán.

Nagyon korrekt szerelő volt, húsvét vasárnap nem tudta megcsinálni, de nem kért egy forintot sem. Ma szerelgette egy jó órát mire elért a ventilátorig, és így fizettem 5000Ft-ot. Azt hiszem nagyon korrekt hozzá állás:)


Köszönöm a segíteni akarást.

2014. ápr. 22. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!