Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Akiknek rezsire és ételre,...

Akiknek rezsire és ételre, megélhetésre van kb 100 ezer forintjuk azok hogyan élnek meg?

Figyelt kérdés
2017. jan. 20. 13:31
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

"Szerinted 3 személy 1 hónapra megeszik 30 kiló zöldséget??"


30 deka fejenként. Nem éppen sok.


"Meg majdnem minden egyes napon 1 kg (babot, vagy rizst, etc.) ????"


30 deka fejenként. Ebből nem kell ennyi ha irodai munkát végzel.


"Meg 18 kg csirkecomb 6 ezer forint... Meg az anyád p*ccsáját azt! Ezt durván elszámoltad!"


Nem számoltam el semmit: Pecsenye csirkecomb 299 Ft/kg [link]


"Nálad egy db tojás 27 Ft?"


CBA-ban 10 db M-es 275 forint. Tescoban 10 db S-es 259 Ft.

2017. jan. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 laci9201 válasza:
Röviden és tömören: épp hogy kibírják fizetésig
2017. jan. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
87%
vegetálni el lehet belőle, sajnos ezt hívják modern rabszolgaságnak.
2017. jan. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Zsabenyka válasza:
Bocsánat, nem bírtam ki. Még, ha boltról boltra megy és beszerzi egy hónapra előre az akciós tojást, zöldséget, húst, akkor is vannak egyéb kiadások. Zsír v. olaj, cukor, liszt, só, tészta, mosó és mosogatószer, szappan, WC papír, hogy csak a legszükségesebbeket említsem, ezenkívül utazási bérlet és akkor még nem volt esetleg beteg, nem váltott ki gyógyszert. Szerencséje van, ha nincs valamilyen allergiája, vagy egyéb gondja baja. Én pl. glutén érzékeny vagyok. Mi is nagyon kevésből gazdálkodunk, a saját kenyeremet itthon sütöm, és mindennek nézem az árát. Hál'Istennek vannak közvetlen beszerzési forrásaink termesztőktől, termelőktől (tojás, tej, tejtermékek), de nem könnyű. A tél nehéz, mert a fűtés miatt valamilyen csekket mindig csúsztatni kell - pedig azon is spórolok.
2017. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Mennyiből gazdálkodsz 1 hónapban?
2017. jan. 27. 16:56
 26/33 anonim ***** válasza:

24: Rezsin KÍVÜL: tehát a fűtést is belekalkulálta. Ha MÉGSEM, akkor pedig arra a 3 hónapra ki lehet bírni a picit magasabb számlát is.

- GYÓGYSZER: nincs mindenkinek szüksége rá, ha beteg lesz, egy megfázás nem kerül egy vagyonba.... Meleg tea, citrom, C vitamin, takaró! És ugye nem MINDEN hónapban beteg, ez nem tartozik a "mosószer kategóriába".

- Mosószert, tisztítószert SEM MINDEN HÓNAPBAN vesz az ember. 2-3 havonta! Tehát ez sem helytálló!

- Egyedül tusfürdő, saját pipere az, amire költeni kell!


Tehát akik itt "tanácsot" adtak, azok közül nagyon sok A GÖRBE TÜKRÖS!

Nem helytálló egyszerűen!

2017. jan. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 Nikolas Kidman ***** válasza:

Eddig egy normális válasz érkezet, köszönjük.

A többiek pedog ahelyett hogy számonkérik az illetőt, gondolkodhatnának, és utánanézhetnének a dolgoknak, mielőtt butaságokat írnak le.


Ez a kérdés engem is nagyon érdekel, ugyanis most kezdem a nagybetűs ÉLETET.

2017. jan. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 Zsabenyka válasza:
116 000 -ből és így is rohadt nehéz, igaz, van egy cicám is, de hál'Istennek az ő ellátásába a lányom be-besegít, hoz neki kaját, almot. Bár, mint írtam, nekem külön probléma a gluténérzékenységem. Az is igaz, hogy amekkora probléma, annyira sokat segít is, mert önfegyelemre tanított. Már az is nagy öröm, ha van saját sütésű gluténmentes kenyerem, ami nagyon finom, és bármikor joghurttal vagy kefirrel vagy egy szelet sajttal örömmel megeszem. Sokáig nem ettem kenyeret, mert még nem voltam ilyen profi a sütésben, a bolti gluténmentes meg iszonyú drága és nagyon rossz és kevés is, bevallom, a zsíros kenyeret lila hagymával is imádom. Tejtermékeket és tojást én termelőktől veszek, kb. ugyanannyi, mint a boltban,de nekem jobban megéri, mert 1.:valahogy jobban jól lakom tőle. 2.: tudom, mit eszem. 3.: egy tojás 35-36 Ft, de kétszer akkora minimum, mint a tesco-s "S" -es, ebből kettővel jóllakok, tescósból 4 sem lenne sok. Húst nagyon-nagyon keveset fogyasztok, sokszor eszem tojást, zöldséget, főzelékeket.Csak nekem 1 kg. gluténmentes liszt nem 100-150 Ft, hanem közel 1000. Bármennyire is igyekszem, bizony én nem 2 havonta veszek mosószert és tisztítószert WC papírt, örülök, ha egy hónapig sikerül kihúznom, igaz, gyakran mosok a gyerekeimre is, ha hazajönnek. Vannak itt nagyon okos megmondóemberek, biztosan szerintük az is igaz, hogy meg lehet élni 47 000 Ft-ból. Nekem ennyiből is nagyon nehezen megy, főleg, ha elromlik valami. A nagyon okos megmondónak még üzenem, olvasson és értelmezzen. Ha valakinek 100000 Ft-ja van rezsire, ételre és megélhetésre, az mit is jelent? A fűtés is a rezsi része. És nekem a fűtés konkrétan nyáron havi 6000 Ft, télen meg 30000-35000 Ft és nem 3 hónap, hanem 5, mert az első magas számlát általában decemberben, az utolsót áprilisban kapom. (Panel, fűtéselosztó-mérő van, hiába van lecsavarva télen, alig fűtök, fel vagyok öltözve, sajnos szélső, sarok lakás, ami azt jelenti, hogy nincs körülszigetelve más lakások által így nekem sokkal többe kerül a fűtés, mert az utcára néző falak rohadt hidegek.Van, aki a házban totál kikapcsolhatja a fűtését, mert szinte mindenhonnan védve van. Azt sem mondtam, hogy minden hónapban kötelező gyógyszert szedni, én sem szedek, de azért előfordul, hogy az ember erre kényszerül, (vesemedence gyulladás) illetve van, aki kénytelen, mert esetleg olyan betegsége van, ami miatt muszáj. Én pont a kozmetikumokon tudok spórolni, mert nagyon érzékeny a bőröm. Szappant és egyszerű deo-t tudok készíteni is, vagy iratok fel gyógyszertári fürdetőt, és illatmentes testápolót (olyat, amit az ekcémás babáknak) esetleg amikor nyáron megtehetem, egyszer-egyszer veszek nagyobb mennyiségű shea vajat akciósan.
2017. jan. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 Zsabenyka válasza:
Azért a 26-os korára, életkörülményeire, nemére kíváncsi lennék.
2017. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:

Csak 1 szobát fűtünk 18 fokra, a többi csak fagymentesítésen van (5 fok? 0-ás konvektor).

Legtöbbször vajaskenyyeret eszünk néha hagymával vagy uborkával, sokszor pirítóst. Málét (kukoricakását)az jól elál, néha 1-2 csirkecomb, farhát.

Ha nagyon megszorulsz, és van a közelben takarmánybolt, ott vehetsz búzát, csak 80 ft kilója, nem kell tudnia mire viszed. 5 kg elég egyhétig is, beáztatva vagy főzve meg lehet enni.Nyáron jobb vannak gyümölcsök a kertben, és nincs fűtésszámla, sem hideg.

2017. febr. 1. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!