Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » ELMŰ számla fizetése hogyan...

ELMŰ számla fizetése hogyan működik?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az lenne a legegyszerűbb megoldás ha felhívnám őket, de nem szeretnék ezzel hétfőig várni. Remélem valaki tud segíteni.

Jött egy ELMŰ-s számla, ami január 1-től február 15-ig számlázott. Mivel most költöztem csak a lakásba, és a mérő átírása csak most történt meg, így még nem diktáltam be semmit. Mégis jött egy számla, feltételezem átalány díjat számított. A számlán jelzett mennyiség közelében sincs a valóságnak. A számla szerint február 15-ig 20353 kWh volt a fogyasztás, közben most néztem és még mindig csak 20296 kWh a fogyasztás. Ez még rendben is lenne, feltételezem, hogy a következő számlából levonják, majd vagy visszautalják?

A következő diktálási időszak most március 8-án lesz, de közben már ki is számlázták a márciusi számlát (vagy a február közepe - március közepei számlát, vagy foggalmam sincs mert nem írnak semmit a marhák, csak annyit hogy fizessek...)


Valaki segítene, hogy pontosan hogyan is zajlik az ELMŰS számlázás? Milyen időszakokra küldenek számlát? Ha eddig átalány díjas volt, de én átváltanék diktálásra, és ha többet fizettem be a valóságnál, akkor azt visszafizetik vagy levonják a következő számlából? És pontosan hogyan is válthatok át diktálásos módszerre? Konkrét beállítást erre nem találtam, csak annyit hogy a mérőállást meg lehetne adni. Ha ezt megadom, akkor automatikusan átáll diktálásos módszerre, és a szerint fizetek?


Remélem érthető, és valaki tud segíteni :) Ha valahol zagyván írtam szóljatok. Köszi!



2017. márc. 4. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Mit jelent a "most költöztem be"?

ha átírattad az órát, miért nem jelezted, hogy miként akarsz fizetni?

Ha most költöztél, akkor a januári számla nem is a tied még.

Neked átírástól kezdve kell fizetned.

2017. márc. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
januárban költöztem, csak az ELMŰ ügyintézés nem épp a leggyorsabb sajnos... Mindent online intéztünk, nem volt lehetőség megmondani, hogy hogyan akarok fizetni. De a főgáznál is lehet váltani az online rendszerben, gondolom itt is kellene lenni ilyen lehetőségnek.
2017. márc. 4. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!