Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Üdv mindenkinek! Valaki...

Üdv mindenkinek! Valaki rendelkezik-e infra padlófűtéssel és milyen tapasztalatai vannak!? Most vásároltam egy 51nm2-es lakást és oda szeretnék!? Előre köszönöm a normális válaszokat!

Figyelt kérdés

#fűtés #infra #infrafűtés #padló #infrapadlófűtés
2017. márc. 18. 13:49
 1/3 anonim válasza:
Szerintem keress olyan házat amit meg tudnak mutatni referenciának. Nálunk két kisebb darab van, de nem melegít úgy mint vártuk. Nem igazán hiszem, hogy egy lakást felfűt. Hátha tudnak ilyet mutatni.
2017. márc. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hapoka válasza:

Én csak azt számoltam, ha

az 50m2-re max 300W/m2=15kW beépített teljesítmény nappali áramnál talán 40Ft/kWh energia árral, és 24 óra x 30 nap, akkor = 15x24x30x40 Ft = 432 ezer Ft havi díjjal tudnál fűteni. A gázfűtés 3x olcsóbb lenne, a kiváló Fűt-Hűt klima berendezés 4x olcsóbb lenne.


De a ház külső hőszigetelése milyen, mert passzív ház tájékán 1-3 kW teljesítmény is képes kifűteni, pl. 20cm vastagon teljesen körbe hő-szigetelt esetben (hő-torlaszolt a helyes fizikai folyamat valósága).

A te esetedre

a Pannonműhely hőszigetelés kalkulátorát használd, ha

megérted mit miért számolhatsz ki, akkor tudni fogod mit érdemes tenned!

2017. márc. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2017. márc. 21. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!