Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázóra átírás hogyan fog...

Gázóra átírás hogyan fog történni az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Ingatlan vásárlás történt. Az előző fogyasztó nagy mennyiségű gáztartozást halmozott fel majd kikötötték a gázt, amit Ő utána jogtalanul vételezett. AZ új tulajnak mennyi az esélye az átírásra és ha átírják milyen költségek fogják terhelni?

2017. ápr. 11. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak akkor fogják átírni, amikor már nincs rajta tartozás. A szolgáltatót nem érdekli, hogy te nyúlsz a pénztárcádba, vagy kivasalok az előző tulajból... csak valaki fizesse ki. Amikor ez oké, azok után megrendelheted a visszakapcsolást, és annak a díját is ki kell fizetni valakinek!


Mielőtt megvetted, nem kértél a tulajtól befizetési csekkeket, vagy az adásvételiben nem lett rögzítve, hogy a szolgáltatói számlákkal mi újság??? Még az óra állását is bele szokták vésni, hogy honnét kezdve ketyeg az új tulajnak, és mennyi fogyasztásig köteles az eladó rendezni... ügyvéd nem szólt, amikor az adásvételit írtátok???

2017. ápr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ez egy érdekes ügy. elárverezett ingatlan. egy cégtől lett megvásárolva akik az órákat nem íratták át, így az előző tulaj nevén vannak. az émásznál például volt elmaradás. ők szó nélkül átírták
2017. ápr. 11. 18:56
 3/5 anonim ***** válasza:
aki mohó így jár. mivel ezt neked kell fizetned ha gázt akarsz
2017. ápr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem ez nem igy van. Te vagy az uj tulaj, kotsz egy szerzodest, gaz vetelezes, szolgaltatasrol, es a szolgaltto a te nevedre, inditja a szolgaltatast. Ha meg rajtad akarja behajtani a tartozast? Mi kozod van neked ahhoz? Nem vagyok jogasz, de sokszor csak probalkoznak hogy hatha benyeli az ember. Nekem biztositassal volt ilyen elmenyem. A vegen konkretan meg kellett febyegetnem oket, hogy amennyiben nem lepnek, es ebbol nekem karom, tartozason lesz, fogyasztovedelemhez fordulok, illetve elmobdtam, hogy en is rogzitem a beszelgetest. Erdekes modon sikerult megoldani a problemat. (Milyen jar hogy ilyen eszkozok jellenej) A jogi hatterenek nezz utaa azert, de leht hogy telhesen jogszerutlen amit csinalnak.
2017. ápr. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Főgáznál dolgozom, úgyhogy tisztában vagyok az eljárási renddel. Először meg kell tudnod, hogy az elosztó oldali szerződés is felmondásra került-e, valamint mikor szűnt meg a volt tulajdonossal a szerződés. Amennyiben nem rég, legalább inaktív szerződése van nálunk. Ezt meg tudod érdeklődni akár telefonon is, akkor árverési jegyzőkönyv bemutatásával, személyes adataid igazolásával kérheted az átírást. A volt tulajdonos tartozása téged nem terhel.

Azt majd behajtja a főgáz, vagy az, aki árverezte, valószínűleg a tartozás egy része már nem is a Főgáznál van.

Ez a könnyebbik eset. Viszont, mivel a szolgáltatás szünetel, alá kell írnod egy kérelmet, hogy kéred a gázszolgáltatás helyreállítását, és vállalod a költségét. Ez esetben átírással egy időben, elindítják a visszakapcsolást is.

Amennyiben elosztó oldali szerződés is megszűnt,ott is kijelentették a felhasználási helyet, vagy megszüntették, akkor bemész a területileg illetékes elosztóhoz, kötsz velük szerződést, ők tájékoztatnak a költségekről. Kérsz tőlük POD-lapot, vagy POD-igazolást, amit megküldesz a Főgáznak, ezután kapsz egy egyetemes szolgáltatási szerződéscsomagot, amit kitöltesz, aláírsz, visszaküldesz és akkor a szolgáltató kezdeményezi a gázmérő felszerelését.

2017. máj. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!