Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Tapasztalatok inverteres...

Tapasztalatok inverteres hűtő-fűtő klímával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A következő fűtési szezonra hőszivattyús klímás fűtést terveznénk,a meglévő elektromos kazán mellé Szeretnék tapasztalatokat kérni! Családi ház 120 nm normál szigetelés.

2017. máj. 16. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Huzatot csinál. Én érzékeny vagyok rá, magamnak semmi pénzért nem kéne fan-coil.
2017. máj. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk Daikin-Altherma rendszer van, tökéletes!

110nm, 5 beltéri egységgel, remek szigetelésű ház, télen havi 20-25e között van a fűtésszámla (GEO tarifával).

Nem csinál "huzatot" egyáltalán, általában 2-es fokozaton megy (5 fokozat+ extra erős), és semmi hangja.

Hűtést tekintve nem vetélytársa egy normál klímaberendezésnek (a mienk azt hiszem min. 14C fokos levegőt tud fújni), de megteszi, én mindenesetre egy inverteres split klímát is szereltettem, mert a nagy kánikulában csak az hatásos.

2017. máj. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ,igazából erre voltam kíváncsi,hogy mennyire költséges.Mi is 4-5 klímát tervezünk H vagy Geo tarifával.Amúgy szerintem sem csinál huzatot ,mert a cégnél is ezzel fűtűnk átmeneti időszakban és nem éreztem soha huzatot. Jó hogy írtad a márkát ,mert a következő kérdésem az lett volna, hogy ki melyiket javasolja.Nagyon sok féle van ... Még valami ,minden helyiséget klímával fűtetek?
2017. máj. 17. 18:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyedül a fürdőben van törölközőszárítós radiátor, a többiben beltéri egység van.
2017. máj. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen japán gyártmányt vegyél ha hosszú távban gondolkozol.

A hőszívattyús rendszerek tudnak rendesen hűteni is, az előző hozzászólónál valaki megvezette, mert normális ember nem vesz hőszívattyú mellé +klímát. Nekem Panasonic rendszerem van, a legalacsonyabb előremenő vízhőmérséklet 5fok, de ezt azért nem szoktam erőltetni,mert az osztó-gyüjtőnél nagyon sok a párakicsapódás. Én 8-10 fokos előremenővel hűtök,akkor 12-13 fokos a visszatérő ág, simán lehűti a házat 36 fokban is.

A szomszédomnak is hasonló rendszere van csak az LG gyártmány, neki falfűtése van, ahhoz még 14 fokos előremenő is elég hogy lehűtse a lakást.

2017. máj. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!