Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » FŐGÁZ online diktálás változás...

FŐGÁZ online diktálás változások 2017. 07. 01-től? Tudtatok regisztrálni az új felületre? Nem engedi bediktálni a fogyasztásomat

Figyelt kérdés

Minden hónap 8-12 között szoktam bediktálni a fogyasztást. Eddig telefonon nyomtam, de ott múlt hónapban, júniusban bemondta hogy meg fog szűnni ez a telefonszám úgyhogy online regisztráljak. Regisztráltam is, akkor ott bediktáltam. Most ebben a hónapban lépnék fel az online felületre (ugyfelszolgalat.fogaz.hu) és nem lehet már ott bediktálni, július 1től lett egy új weboldal (fogaz.hu/ugyfelszolgalat), ahova megint regisztrálni kell. regisztrációnál kéri a felhasználó azonosító számot, (az a számla 1. oldalán van és a régi weboldalra is azzal regisztráltam) és közli hogy nincs ilyen azonosító, és hogy majd a júliusi számlámon lesz az új. Kérdem én, akkor hogy fogok kapni júliusi számlát ha nem tudom bediktálni (mert nem tudok regisztrálni nélküle)?


Konkrétan ezt írja a FŐGÁZ a weboldalán:

Aktuális tájékoztatás

2017. július 1-jétől ez az online ügyfélszolgálati felület már elsősorban a korábbi mérőállásai, számlái és szerződéses adatai megtekintésére alkalmas.

Ebbe, a hamarosan megszűnő online ügyfélszolgálati rendszerbe új regisztrációt már nem fogadunk.

Augusztus 14-étől, új regisztrációt követően érhető el az új FŐGÁZ online ügyfélszolgálat az alábbi címen:

www.fogaz.hu/ugyfelszolgalat

Egyszerűsített regisztrációt biztosítunk azon felhasználóinknak, akik e-mail címükhöz egy vevő (fizető) azonosító – felhasználóazonosító szám párost regisztráltak és az érintett felhasználóazonosító számra nincs további regisztráció. Ehhez 2017. augusztus 13. és 18. között e-mailt küldünk, melynek segítségével könnyedén regisztrálhat.


Akkor július 1. és augusztus 14. között konkrétan nincs telefonos vagy online bediktálásra lehetőség? Mi van a két időpont között? Gondolom ha meg "elfelejtem" bediktálni, én járok rosszul, késedelmi kamat meg minden.


2017. júl. 8. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Késedelmi kamat, számla késedelmes befizetése esetén van.


Amúgy is, ez akkor számított, amikor a jegybanki alapkamat 10% körül volt. De, több mint egy éve 0,90%.

Késedelmi kamat: minden naptári nap után a felszámítás időpontjában érvényes jegybanki alapkamat kétszeresének háromszázhatvanötöd része.

Mennyi 1 Ft 1 napi késedelmi kamata? 1 * (0,90/100) * 2 / 365 = 0,00004931506 Ft.

Nyáron, gondolom nem jelentős a gázfogyasztásod, de ha 30-ezer Ft-os számlával és 60 napos késéssel számolok, akkor a késedelmi kamat 88,76 Ft.

(Például, 5-ezer Ft-os számlánál, 90 napos késés esetén 22,19 Ft.)

De! Késedelmi kamatot, szolgáltató, csak 30 naptól nagyobb késedelmű megfizetésnél számíthat fel, addig 0%.

Úgyhogy, annak is semmiség a késdelmi kamat, aki jókora késéssel fizet.


Bediktálás elmaradása kapcsán nincs késedelmi kamat.


Ne görcsölj! Szemétszállítási számlát kaptál? Erre az évre még nem kaptunk (messze nem csak a mi), a múlt évre kapottnál meg nem tudják elvégezni a csoportos beszedést. Kedden érdeklődtem. Ebben a hónapban, vagy jövő hónapban küldik majd az első negyedéves (!!!) számlát. A múlt évi elmaradást meg, mivel csekket nem kaptam a csoportos beszedési mód miatt, ha úgy gondolom, átutalással fizessem be.


Ha tudnak problémáról, pláne ha ők csinálják, akkor semmiféle hátrányod nem lesz.

2017. júl. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha valamiért nem diktálsz, akkor becsült számlát kapsz.

Megnézik a 2016 évi azonos időszakra eső fogyasztásodat és azt számlázzák le.

A következő hónapban a diktálással korrigálódik.

2017. júl. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0612377777. Mi a baj ezzel a telefonszámmal? Évek óta ezen adom le a főgáznak havonta az óraállást, legutóbb tegnap, tehát működik!
2017. júl. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2-es: Remélem hogy így lesz, bár a tavalyit nézhetik. Akkor még üres volt a lakás és más volt a tulajdonos. De gondolom így is ki tudnak számolni valamit.

3-as: Próbáltam azt a telefonszámot is, de nem volt jó, pedig több hónapig én is ott diktáltam ugyan ezekkel az adatokkal. Az a baj, hogy már telefonon is az új felhasználó azonosítót kérik, ami ugye még nincs meg, mert a júliusi számlán lesz rajta. A régivel meg a gyári számmal nem tudok diktálni, mert nem fogadja el.

2017. júl. 8. 16:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor nálad van a gond, nem a telefonszámmal. Bemész az ügyfélszolgátra, és ott tuti eltudod intézni.
2017. júl. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel,hogy ha egyszer nem diktál akkor a rendszer automatice átdobja becsült számlázásra.

Tehát mindenképp ügyfélszolgálat!

2017. júl. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
töltsdle a bonzi buddy-t
2017. júl. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!