Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Budapesten egy 40-50 négyzetmé...

Budapesten egy 40-50 négyzetméteres tégla lakásnak mennyi átlagban a rezsije?

Figyelt kérdés
A 11. kerületről beszélek és cirkó fűtéses a lakás. Elsősorban a meleg víz és gáz érdekelne.

2017. júl. 27. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Ugyan annyi, mint máshol.

Nekem van lakásom Budapesten és egy házam Pécsen. Az egységár nagyjából ugyan annyi a gázra, vízre és villanyra is.

2017. júl. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kérdés, mennyi fogy :)

Sokat használsz - sokat fizetsz.

Ami fontos, és mindig fizetendő az a közös költség. kérdezd meg az eddigi lakókat, ha normálisak elmondják.

2017. júl. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk konvektor van.

Viz 1800 Ft általában, áram 4000, fütés nyáron 2000, télen 10000-12000 között, de általában igy is fázunk.

2017. aug. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Viz 1800 Ft általában, áram 4000..."


Érdekes, nálam ez a kettő pont fordítva van.

1800Ft vízre az kb 2 m3. Ha egyedül is élsz, ez napi 66 liter. Kb egy zuhanyzás naponta. És akkor nem is mostál, nem is húztad le a wc-t. Nem főztél, mosogattál, ittál... Elég spórolósan használod.


4000Ft áramra az több mint 100kWh havonta. Az viszont nem kevés. Nálam van egy A++ os hűtő, egy kis lapostévé, egy laptop, egy mosógép, ami max egy héten egyszer megy gyorsprogrammal, ledes lámpák. Igaz napközben szinte csak este vagyok otthon, de 40-50kWh-nál többet még nem fizettem.

2017. aug. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok:


Nálunk 600 Ft egy m3 víz, így 3-at fogyasztunk általában. Nem használjuk spórolósan, én például van, hogy negyed óráig tusolok sajnos. Mosunk, mosogatunk állandóan, takarítok sokszor vele, úgyhogy érdekes, hogy nálatok ez a duplája.


Az áramszámlát én is mindig sokallom.. De 3 laptopunk van, az egyik sajnos szinte éjjel nappal megy, az nyomja, gondolom. Tv-t nem nagyon nézünk, telefonokat ha tehetjük, akkor munkahelyen töltjük.

2017. aug. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A telefontöltés mondjuk nem sokat számít. Egy töltő pár wattot vesz fel. Ha napi 10 órán keresztül megy, 5W-tal számova nincs 2Ft/nap!


A többesszámból ítélve minimum ketten vagytok arra a havi 3 m3 vízre. Azaz fejenként napi 50 liter víz. Nem tudom hogy csináljátok...

A statisztikák szerint ma Magyarországon az átlagos napi /vizfogyasztasi-statisztika/vízfelhasználás 100-150 liter/fő. [link]

Ti pedig megoldjátok a feléből, harmadából.

De félre ne érts, nem kötözködni akarok, nincs ezzel semmi baj, csak meglepődtem, hogy vannak akik ennyire tudnak spórolni a vízzel. Nekem ennyire soha nem megy. :)

2017. aug. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A link helyesen: [link]
2017. aug. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hatos:

Igen, gondoltam, hogy nem kötözködésböl irtad. Örülök, hogy megirtad, magamtol biztos nem néztem volna utána, és érdekes látni, hogy mennyi az átlag fogyasztás. A vizzel tényleg nem sporolunk. Ketten élünk valoban, és én tényleg néha negyed oráig fürdök. A wc szerencsére takarékos, lehet szabályozni mennyire huzzuk le, igy maximum ott tudunk sporolni vele.


Ugy tudom egyébként, hogy a laptoptöltés sem fogyaszt sokat. Nem tudom miért ilyen magas a számlánk mindig.

2017. aug. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sem szoktam lezubogtatni a teljes tartályt egy pisilés miatt. Na mindegy... :)
2017. aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!