Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 20 millio forintbol (telekar...

20 millio forintbol (telekar nelkul) korulbelul milyen minosegu 85-90 negyzetmeteres tegla hazat lehet felhuzatni?

Figyelt kérdés
Sima egyszeru hazra gondoltunk. Megoldhato ebbol a penzbol, jo minosegu alapanyagokkal?
2015. nov. 10. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább alsó(közép) kategóriás anyagokkal, ha tetőtér beépített, megoldható. Alap felszereltséggel (pl. redőnyök, riasztó, egyéb kényelmi dolgok nélkül).
2015. nov. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyilván változó, hogy ki mennyiért dolgozik, az építésvezető milyen akciókat talál etc., de ebbe azért már elég jó szigetelésű ház is belefér... Mi kisebbre kaptunk 12 milliós ajánlatot egypár éve, a kétszintes több lett volna, passzívház közeli szigeteléssel, mert nekünk az volt a legfontosabb szempont. Csak alapdolgok, pince és földmunka vagy extrább anyagok nem lettek volna benne, sőt az ablak is csak műanyag lett volna (én a fát szeretem, ami drágább). Végül alaposan átépíttettünk egy házat, innen van fogalmam tényleges költségekről.
2015. nov. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Az első teljesen marhaságot beszél, de hát a rosszindulat meg az irigység ezt hozza ki az emberből(tudom, mi is most építkeztünk, sokan megmagyarázták, hogy úgy se fog sikerülni).

Ennyi pénzből már egy nagyon korrekt házat ki lehet hozni, nálunk 18 millióból van padlófűtés, sarokkád, redőny(itt röhögtem el magam, hogy 20 millióba szerinte nem fér bele egy szaros redőny), kazán meg minden, ami egy mai korszerű házhoz kell.

Annyi, hogy utána kell menni, nem másra bízni mindent.

2015. nov. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves Előző! Mi is építkezést fontolgatunk, megkérdezhetem, hogy 18 millióból mekkora a ház? Mi kb. 100 nm-est szeretnénk, egyszintest. Kb. 20-21 milliót tudnánk rászánni (telek megvan, közművekkel.)
2015. nov. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100 m2, szal annyiból ki kell hogy jöjjön.
2015. nov. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem ir hülyeségetaz első. Ez egy alap ház lesz. Nsgyon kevés extrával. A szigetelés nem extra. De a 150es ablak és a 240es erkély igen. Nincs pince, csak fafödém lesz, fehér nyílászárók,stbstb. Lehet röhögni h egy szaros redőny nem fér bele. Lehet h belefér de azon a listán még 50 dolog lesz és mindegyik százezres tétel, választhatsz majd hármat, és nem lesz redőny. Ez igy megy.
2015. nov. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért írta az első, amit írt, helytálló. Sarokkád mióta extra? De a külső tokos fehér redőny sem extra. Ezek mind az alsó kategóriára jellemző megoldások. Extra mondjuk egy épített zuhany, amihez csak a zuhanyfal 150 ezer ft-nál kezdődik. Extra a rejtett redőny, a zsaluzott ablak, a monolit födém, egy erősebb cserepezés (tehát nem könnyített, könnyen törő synus cserép) és még lehet hosszan sorolni. Hiába nem tetszik ez van. 20 millióból felhúzott ház, az nem épül meg minőségi alapanyagokból, minőségi megoldásokkal.
2015. nov. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!