Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Bárki akinek a javára döntött...

Bárki akinek a javára döntött az MEKH vízszolgáltatóval kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, hogy van-e itt olyan aki az MEKH-nál bepanaszolta vízszolgáltatóját és az MEKH nem a szolgáltatónak hanem neki adott igazat. Ha van, megírnád néhány mondatban a történeted?

2017. aug. 25. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Víziközműnél dolgozom és az a tapasztalatom, hogy nagyon nagyon alapos indoknak kell lennie, hogy a MEKH-ig egyáltalán eljusson az ügy.

Nálunk általában ha vaj van a cég füle mögött, akkor megegyeznek anélkül, hogy idáig fajulna a dolog.

Ha idáig fajul egy ügy egy problémás ügyfél miatt, akkor viszont többnyire nincs mit takargatnunk, tehát általában a javunkra szoktak dönteni.

2017. szept. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És melyik vízközműnél dolgozol?


Szerinted mennyiben az ügyfél a "problémás" amikor a hálózati víz nyomása 9 bar a vízóránál mérve a víz törvény által megszabott max. 6 bar helyett?

2017. szept. 9. 23:30
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem árulnám el. Egy kisebbnél, maradjunk ennyiben. :)


Az attól függ miben okoz/okozott ez neked problémát. Ha semmiben, akkor nem hiszem, hogy a MEKH-től komoly dorgálás várható a vízmű részére. Ha a mérés hiteles, papírod van róla és károd származott belőle, a vízmű pedig nem ismeri el a felelősségét, akkor eltudom képzelni, hogy lesz valami ejnye-bejnye, de alapvetően szerintem "nem szeretnek" lakossági panaszokkal foglalkozni.

Mivel a MEKH a legfőbb ellenőrző szervünk, mi sem szeretjük, ha oda fordulnak az ügyfelek, főleg hogy ez egy abszolút megoldható probléma, ami előfordul a legjobb helyeken is.

2017. szept. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

gondoltam, hogy nem fogod elárulni, csak költői kérdés volt. :)


komoly csőtörésem volt, a szolgáltató is elismerte a magas víznyomás tényét és nagyságát, az MEKH mégsem adott nekem igazat, hogy az okozta/okozhatta a csőtörést.


Neked mi a véleményed, szerinted sem okozhat csőtörést 9 bar nyomás? (ahol vízütések azt feltornázhatják könnyen 11-13 bárra is.)

2017. szept. 10. 13:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez összetettebb annál, mintsem hogy így lehessen rá válaszolni. Elvileg csak emiatt nem lehetne (előbb törnének le a csapok, minthogy csőtörést okozzon), de semmi nem kizárt. Nyilván ők lefolytattak egy vizsgálatot, aminek az eredményét talán a MEKH-nek is csatolták. Ha ezt megfelelő alátámasztásnak látták, akkor azt gondolom nincs mit tenni.
2017. szept. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"előbb törnének le a csapok, minthogy csőtörést okozzon"


Nem értem ezt a mondatod, milyen csapokra gondolsz, a vízóra aknában lévő elzárócsapokra az óra előtt és után?


És miért törnének azok le korábban mint repedne el a cső vagy egy könyök kanyar valahol?

2017. szept. 11. 17:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Normális, jó állapotú csővezetéknek 12 bar-ig nem lenne szabad eltörnie egyáltalán. Egy szerelvénynél ez már esélyesebb. Ha a cső nem törik a nyomás pedig túl nagy, akkor bármilyen fali, vagy kerti csap, toldás, elzáró szerelvény, stb. esik áldozatul.

Sok helyen a 17 bar-t is eléri az üzemi nyomás, mégsem okoz ez problémát.

Lényeg a lényeg, 9 bar nyomás nem olyan nagy, hogy annak komoly csőtörést kéne okoznia, avagy kérdem én, ha ez okozta volna, akkor miért csak nálad okozott és az ugyanazon szakaszra kötött felhasználóknál miért nem?

Valószínű ezért nem adtak neked igazat.

2017. szept. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy normális csöveknek nem szabad eltörniük 12 bar-ig, azt sem tudom, hogy mi egy normális csővezeték, de pl. a mi telkünkön lévő csővezetékre 10 bar van írva, feltételezem, hogy huzamosabb ideig 12 bar nyomás alá helyezni jelentősen lerövidíti az ilyen rendszernek az élettartamát beleértve csöveket, csapokat és más összekötő elemeket.


De a törvény 6 bárban (1,5-6 bar) szabja meg a legnagyobb nyomást amivel egy vízszolgáltató szolgáltathat vizet, de nálunk 6 helyett 9 bárral szolgáltat és ráadásul nem csak 1-2 hete vagy hónapja, hanem 1980 óta!!! (1995 óta törvény ellenesen)


Tehát nem logikus itt a kérdés, hogyha a vízművek törvényt sértve szolgáltat vizet valahol évtizedeken át ami által nem biztosítja az ALAP, illetve KIINDULÓ feltételeket sem egy fogyasztónak a biztonságos üzemeltetéshez, akkor itt csakis a vízszolgáltató a hunyó?


Az MEKH-nak, a szakmai és jogi felügyeleti hivatalnak ez nem egyáltalán nem logikus. Ez itt a baj.


A felügyelet színvonalát illetve független mivoltát is erőssen megkérdőjelezem, ha egy szolgáltató 1980 óta szolgáltat vizet valahol 9 bar nyomáson anélkül, hogy a felügyeleti szerv ezt észrevenné, vagy ha észre is vette, akkor tegyen róla.

2017. szept. 15. 09:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Miután a közműveket (mint ahogy minden mást is) össze-vissza dobál a kormány egyik hivataltól a másikhoz, így nem kell fennakadni olyanokon, mint hogy miért nem vette ezt senki észre 1980 óta. /Egyáltalán honnan tudod, hogy 9 bar a nyomás ~40 éve? Ha 40 éve jó így, akkor most hirtelen mi történt? Miért csak nálad okozott ez gondot?/ A MEKH elsődleges feladata az ellenőrzés, hogy a visszaforgatott pénzek valóban terv szerint lettek-e elköltve állagmegóvásra, felújításra, stb. Ez egy baromi összetett és bonyolult folyamat, nem is mennék bele. Képtelenség lenne kapacitással bírni azt, hogy figyelemmel kövessék ki melyik nyomászóna melyik szakaszán hány bárral üzemeltet. Ez a vízmű baja, ahogy az is, ha per lesz belőle egy esetleges csőtörésnél. Szerintem nem jó helyen kopogtatsz, ennyi és kár ezt tovább ragozni.

Ha nekem bajom van Kis Pistával, akkor panaszkodhatok neki. Ha nem jutok vele semmire, akkor szólhatok a főnökének, de mivel lehet, hogy a problémámnak semmi köze hozzá, ezért elhajt... Ez pont ugyanaz az eset.

2017. szept. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elméletben úgy van ahogy írod (1,5-6 bárt szab meg a törvény) és emiatt nyomáscsökkentőt kell beépítenie a szolgáltatónak. Mivel észrevetted a problémát mielőbbi dolgod az volt ,hogy jelezted a problémát. Ez állításod szerint megtörtént. Ezt követően ki kellene vizsgálniuk és új nyomáscsökkentőt kell beszerelniük,amennyiben a régi nem működik jól,vagy netán nincs is(ez a valószinűbb). Ha ne adjisten valamilyen okból kifolyólag mégsem jutnátok egyezségre,az első lépés a békéltető bíróság. Majd szakértővel kivizsgáltatják, megállapítják a túlzott nyomást, és ha igazad van ,akkor felszólítják a vízművet a probléma orvoslására/Nyomáscsökkentő beszerelésére a vízmérő elé. Én valahogy így képzelem el. A felvetésed jogos,de az első kör mindig a szolgáltató,majd végső esetben a békéltető bíróság legyen.
2017. dec. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!