Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kb 15-20nm-re egy konvektor...

Kb 15-20nm-re egy konvektor vagy olajradiátor?

Figyelt kérdés
Konvektor van beépítve, de lehet, hogy olajradiátorral jobban megérné. Jól szigetelő műanyag nyílászárók, szigetelt falak.

2017. szept. 25. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Konvektor egyértelmű, az olajradiátor nem klíma, nincs benne inverter amivel KW-okat tudnál spórolni.

12M2-re kell min, a 3 KW, esetedbe meg több is.

2017. szept. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagy saccra október elejétől április végéig folytonosan 500W igénnyel az kb egy százas. A fázás hiánya nem garantált.
2017. szept. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Olajradiátorral nem lesz olcsó, persze nem lehet megtippelni a dolgot, mivel nekem 80 nm-re kell 1 kW. De a szigetelés előtt egy fázós embernek lehet, hogy húzszor ennyi is kellett volna, nyolcszor ennyivel iszonyú hideg volt, az biztos. A te szigetelésed a kettő között lehet valahol.


Nem tudok elképzelni olyan szitut, ahol egy sima elektromos cucc jobban megérné, mint bármi más bevett fűtési mód. Én is csak azért használom ezt, mert nincs más opcióm jelenleg s a házam hőigénye nem sok.


Ha egy szobáról beszélsz (mert láttam én ilyen csöpp különálló házakat is), akkor az is számít, hogy körülötte mennyire vannak fűtve a helyiségek...

2017. szept. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elektromos fűtés még mindig a legdrágább, kivéve, ha az inverteres, hűtő-fűtő klímát tekintjük. Ha van rá mód, mindenképpen a konvektort javasolom.
2017. szept. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én egy 3 kW-os ipari fűtőventilátort használok. Nagyon erős, nagyon forró és a 16 négyzetméteres szobában szinte percek alatt 23-28 fokot csinál.
2018. jan. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Évekig hűtő-fűtő klímát használtam, miközben építgettem a házamat. 25 négyzetméteres szobát és a 11 négyzetméteres fürdőt tökéletesen befűtött egy 5 kW-os klíma. Egy másik 5 kW-os fűtötte a konyhát, folyosót.

Egy dologra érdemes odafigyelni - ne arra fújja a levegőt, ahol tartózkodsz, hogy ne légy állandóan huzatban.

Sokkal olcsóbb, mint gázzal fűteni. Időközben vettem még egy harmadik szintén 5kW-os klímát a nappaliba.


Most csak azért nem klímával fűtök, mert elkészült a padlófűtés, és vettem egy levegő-víz hőszivattyút. A hőszivattyúval tartok a házban 16-17 fokot, és a már meglévő klímákkal csak ott viszem (percek alatt) a hőfokot a kellemes 20-22 fokra, ahol tartózkodunk.

Ezzel a megoldással a 2016-2017-es fűtési szezonban 700Ft/négyzetméter volt a villanyszámlám. A 2017-18-ban is hasonló várható, de ha ilyen marad az idő, még kevesebb lesz.

2018. jan. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!