Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan tudnám elérni a (megszű...

Hogyan tudnám elérni a (megszűnt) Tigáz szolgáltatót?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Épp egy ingatlan eladásában vagyunk. De a (megszűnt) Tigaz felé is volna még tartozása az ingatlannak, viszont őket átvette a Főgáz akik nem tudnak információt adni, a korábbi szolgáltatónál fenálló tartozásokról. A Tigaz-nak több telefonszámát is hívtuk már, kapcsolnak ide oda, de érdemben nem segítenek.. (Össz tartozás kimutatásáról kellene papír az ügyvédnek ugye).
2017. okt. 10. 08:13
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Ha jogutódként átvette a FŐGÁZ, akkor náluk kell szerepelnie a tartozásnak, mert a birtokukban van a dokumentáció.

Ne telefonálj és ne az ügyfélszolgálaton érdeklődj, mert a szó ugyebár elszáll.

Írj egy tértivevényes levelet, amiben kéred a XY című ingatlanon érvényben levő folyószámla egyenleget, leírva, hogy az ingatlan adásvételéhez kell.

Írd le azt is, hogy amennyiben valami érthetetlen okból az adat nem áll a rendelkezésükre, akkor szíveskedjenek tájékoztatni, hogy azt kitől és milyen elérhetőségen szerezheted be, vagy akkor adják ki a 0-ás igazolást, de ennek értelmében a továbbiakban nincs az ingatlanhoz kapcsolódó lejárt követelésük.

Ugyanezt a levelet elküldheted a TIGÁZ-nak is, kell, hogy válaszoljanak!

Ezt úgy mondom neked, hogy én is TIGÁZ-os voltam, de FŐGÁZ-os lettem.

2017. okt. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. A Tigaz-nak már írtam levelet. Tegnap sikerült az egyik neten talált telefonszámon beszélni velük, folyamatban van már a megoldás, de köszönöm válaszodat. Üdv!
2017. okt. 11. 07:08
 3/3 A kérdező kommentje:
Amúgy a Főgáz, mikor bent voltunk náluk, simán azt mondta, hogy ők nem látnak bele a még Tigáz-nál szereplő fennálló tartozás dolgaiba, és nem is tud azokról felvilágosítást adni, kressük a Tigaz-t ezzel kapcsolatban (de pontos elérhetőséget se adott, jó mufurc segítőkészség nulla emberek voltak)
2017. okt. 11. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!