Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 70 éves néni 3 millió Ft-os...

70 éves néni 3 millió Ft-os vízszámlát kapott, mit tegyen?

Figyelt kérdés

Egy 70 valahány éves, nyugdíjas néni szomszédunknál szeptember végén voltak kint a vízművektől, hogy kicseréljék a főmérő óráját.


Amikor a szakember felhozta a régi órát az aknából már mondta is a néninek, hogy bizony kb. 3 millió Ft lesz a vízszámlája ugyanis több mint 5000 m3 víz folyt el az előző, tavaszi leolvasás óta (6 hónap alatt)


A szakember utána beszerelte az új vízórát és elment, magával vitte a régi órát, ott hagyva a néninél egy munkalapot a cseréről.


Kiszámoltam, hogy ennyi elfolyt víz esetén naponta 30 m3 víznek kellett volna elfolynia a néni aknájában, ami mennyiségnek biztosan ki kellett volna ömlenie az akna tetején az ingatlanra.


Nekem az a sejtésem, hogy a vízóra hibásodott meg, mivel komolyabb csőtörésnek semmi nyoma az ingatlanon, de a régi órát már a Vízművek elvitte, mit tehet most az idős, nyugdíjas néni?


Ő csak most mondta el nekem a történetét, mert holnap jár le neki a számla befizetési határideje és teljesen tanácstalan, hogy mit tegyen.


És én is az vagyok most, mivel csőtörésnek semmi nyoma, tehát még az 1,7 millió Ft-os csatorna díj elengedését sem lehet ebben az esetben kezdeményezni.


Azt tudom, hogy az első lépésként panaszt kell emelnie a számla miatt a vízműveknél, de ahogy a vízműveket ismerem, nem fognak ennyi pénzről rögtön lemondani, tehát mit javasoltok, mi tegyen most a néni?



2017. okt. 15. 23:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Biztosítás van?

Ismerősnek elengedték a csatornadíjat, a 200 köbméter vízdíj, javíttatás nagyrészét fizette a biztosító.

2017. okt. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
A régi vízórát kéne megnézni
2017. okt. 16. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Nyilvánvalóan hibás volt a régi mérő
2017. okt. 16. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Ttibo ***** válasza:
88%
Ügyvéd! Felesleges ezen agonizálni. Illetve mégis mert az első nap kellett volna ezt meglépni.
2017. okt. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Napi 30 köbméter? Még ha állandóan nyitva van egy csap, akkor se. Mérőóra-hiba. És mi az, "ahogy a vízműveket ismerem"? Még meg sem próbáltátok! Panaszt tenni és ha nem működik akkor tovább lehet lépni, de az az első!
2017. okt. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Ne agonizáljatok, menjetek be a vízművekhez. Mi az, hogy nem mondanak le ennyi pénzről? Nem is jár nekik, ha kifizeti, az lenne jogtalan haszonszerzés. Ennyit egy gyár sem fogyaszt, és csőtöréskor sem fog ennyi elfolyni (ott már egy tó lenne). A szerelőnek meg kitekerném a nyakát, így ráijeszteni az emberre, ahelyett, hogy segítőkész lett volna.
2017. okt. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 acelsziv ***** válasza:
75%
Ki hinné, hogy egy egyszerű szerelőnek számítógép van a fejében és már ki is számolta a végösszeget amíg fölmászott a létrán. Itt bizony bepalizás esete forog fenn. Lehet panaszt tenni és perrel fenyegetőzni.
2017. okt. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

-Van ugye méretlen,és mért szakasz...az óra előtti,és utáni rész.

-Az előttivel nincs költség.


-Az utánival-ha törés volt,és elfolyt---a mai napig kellene,hogy folyjon,hisz a szerelő csak az órát cserélte ki,az esetleges elfolyást nem szüntette(nem is csinálhatja )meg!


Le akarják a nénit "húzni" !!!!

2017. okt. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%

Ahogy az utolsó irta.ha csőtörés van,a viznek most is ugyan úgy kell folynia . A szerelők manapság kis kaltulátorral járnak,és valóban tudhatnak minden adatot .

Ha még nem vitték az órát hitelesiteni,lehet kérni hogy vizsgálják meg .

2017. okt. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

Anno hozzám is jött egy úriember mérőt olvasni. Közölte, hogy 72 ezer forintos tartozásom lesz jó eséllyel az előző évi olvasáshoz képest. Mondom merthogy? Mert annyival kevesebbet számláztak ki eddig. Ácsi mondom, én jelentem az óraállást és egyébként vízműveknél dolgozom. Lehet hogy szennyvíz területen és abszolút nem értek a számlázási titkokhoz, de fél nap alatt olyan információ áradatot gyűjtök cégen belül, hogy simán megtámadom a nem jogosan kivetett számlát. Kiderült, hogy ők hibáztak, a rendszerükben sokkal kevesebb kiszámlázott mennyiség volt valahogy, mint amennyit ténylegesen kiszámláztak nekem. Vagyis nem kell betojni.

Szegény nénikének első körben nem lett volna szabad aláírnia a munkalapot és főleg nem lett volna szabad hagynia, hogy elvigyék a mérőt.

Egyébként ha családi ház, akkor napi 30 m3 simán eltud folyni, ha utat talál magának a talajban, nyáron jó meleg volt, nem is feltétlenül kell, hogy észrevegye, viszont ahogy más is írta, hogyha ez a gond, akkor most is pörög az órája.

2017. okt. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!