Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Turbós gázkazánunk is van és...

Cs. Molnár Zsanett kérdése:

Turbós gázkazánunk is van és fatüzelésű is. Egyszerre csak az egyik üzemelhet. A fürdőben egy 120 l hajdú b. Szeretnénk átfolyóssá alakítani a turbós kazánt. Ha fával tüzelünk, nem gond e hogy megnyitom a meleg vizet ( akkor ugye beindul a turbos)?

Figyelt kérdés

2017. okt. 28. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:

sima turbós szeretnétek átalakítani? mert az akkor úgy lesz megoldva,hogy a fűtési kört nem fogja érinteni ,vagyis nem kellene,hogy érintse.

Nekünk kombi van..a használati meleg víz az elsődleges,amint megnyitjuk a csapot a fűtésről egyből át vállt.

Mondjuk ha az a kazán nem kombi akkor nem agyaltatok egy indirekt tárolón? A fűtés melegítené benne a vizet egy csőkígyón keresztül és ha nincs fűtés akkor meg az áram úgy mint a jelenlegit... pl google kombi indirekt melegvíztároló

2017. okt. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kombi kazán. Sokat eszik a nappali áramon lévő bojler, ezért gondoltuk az átalakítást. Az indirekt lehetőségen még nem gondolkodtunk.
2017. okt. 28. 13:14
 3/7 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Nekünk csak vegyes fűtés volt.Amikor a gáz bejött akkor egy pillanatig nem gondolkodtunk azon,hogy a villanybojler helyén tökéletes lesz, és minden szempontból ott is volt neki a legjobb :)

De így,hogy kombi nagyon egyszerű, rákötitek a vízre aztán ennyi :) a megnyitod a csapot az abszolút nem fogja zavarni a megy közbe a vegyes fűtés dolog...

de ha a vegyest sokkal többet használjátok akkor megfontolandó a tároló mert igazán meleg vízre télen van szükség és ha már amúgy is fűtötök akkor legalább olyankor nem kerül plusz pénzbe a meleg víz előállítása...

De teljesen alap esetet nézve egész egyszerűen kössétek a gáz kazánt a vízre és ennyi.

2017. okt. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocs,de egyszerre mindent ne akarjál.A villanyb. azért fogyaszt sokat,mert nagyon sok meleg vizet használtok,és még 60 fokra is lehet állítva . Ilyen használatnál a turbós sem olcsóbb.A v.bojlernél szinte azonnal jön a beállított meleg víz.Ha elzárod és nyitod fűrdésnél azonos hőmérsékletü víz folyik . Turbósnál pár liter viz elfolyik.Mire beállítod a megfelelőt,a kazán többször le is állhat,és kezdődik minden előről .

Még fűtésnél is egyik rendszer kizárja a másikat .

2017. okt. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

eddigi válaszoló vagyok és ahogy az előttem lévő írta..nem bizti,hogy olcsóbb lesz

Nekünk 80l volt a villanybojler, 4 főnél hancúrozás az nem volt (ha valaki lefürdött akkor gyors zuhany jött vagy 2 óra várakozás mire újra felfűtötte a vizet).

Szóval mióta az átfolyós van nekünk nem figyeltem,de biztos vagyok benne,hogy többet fizetünk mint a villanyra az meg hót ziher,hogy a vízre is mert gond nélkül lefürdik mindenki telekád vízbe..mert nem áll fent az a probléma,hogy elfogyott a meleg víz :D

2017. okt. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
22000 ft a villanyszámla, ennél csak jobban járhatok sztem! :D kis fokozatra van kapcsolva a bojler, decemberben volt vízkőtlenítve. 3 an vagyunk, megy tv, mosógép, mosogatógép. Villanytűzhely 3000 et tett rá havi szinten. Szomszédasszony ugyanilyen paraméterekkel 7000 ft ot fizet. Meglátjuk! Max visszaszereltetem. :S
2017. okt. 28. 19:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha kombi a gázkazán, akkor átfolyós üzemben meg tud termelni egy csapoló ellátásához szükséges használati melegvizet. Csak ketten egyszerre ne akarjatok zuhanyozni/kádat tölteni.

A kazánon a fűtési víz hőfokát vegyétek a lehető legalacsonyabbra, a használati melegvíz hőfokát meg oda ahol nektek kellemes.


Sokkal olcsóbb lesz, a gáz kb. harmad áron ad energiát mint a villany. Aztán majd cseréljétek le a 100, 75 és 60 wattos izzókat is LED-re, jó érzés lesz villamos fogyasztásmérő leolvasás után egy kalap pénzt visszakapni :)

2017. okt. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!