Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Valakinek van napeleme +...

Valakinek van napeleme + elektromos fűtése, padlófűtése vagy más, infrapaneles fűtése? Ha igen, hogy szuperál? Mekkora a napelem? Mennyit vált ki a villanyszámlából?

Figyelt kérdés
2017. aug. 20. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy kW névleges teljesítményű napelem évente 850-1350 kWh energiát képes megtermelni tájolástól, napelemfajtától, invertertől függően. Ebből tudsz számolni mindent. Mivel semmi adatot nem adtál meg a házról ( pl. éves hőigény, villanyenergia igény) csak hasra ütésre lehet bármit is mondani. Vegyünk egy nagyon átlagos házat, takarékos lakókkal. Éves gázfogyasztás (fűtés) 1600m3, éves villany 4000kWh. Az 1600m3 gáz energiatartalma 16000 kWh, ennyit kell elektromos áramból használni, hogy ugyan olyan meleg legyen mint a gázzal. Itt nem oszt nem szoroz hogy infrapanel, elektromos kazán, kavitációs kazán, félvezető panel,stb, mert ezek mind ellenállás fűtések, és itt egy kW hőenergiát a legjobb esetben is max 1 kW villamos energiából tudsz előállítani. Tehát ha mindent napelem árammal szeretnél, akkor 16000+4000=20000kWh villamos energiát kell előállítani, ami egy közepesen olcsó (és közepesen szar) kínai napelemmel, fronius inverterrel legalább 20kW rendszerteljesítményt jelent. Ez alsó hangon 10-12 mila, plusz irdatlan felület (kb 200m2).

Ekkor lép be a képbe a hőszivattyú, ami 16000 kWh hőenergiát képes előállítani 4000 kWh villamos energiából.

Így ha a legjobb napelemet veszed, akkor az összesen 8000 kWh energiát megtermelheted egy 6 kW-os napelem rendszerrel, és a be nem épített 14 kW rendszer árának töredékéért megveheted a hőszivattyút. Nem beszélve arról, hogy a 6kW rendszer elfér 50 m2 tetőn.

2017. aug. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudsz még nekem írni vagy irodalmat linkelni erről a hőszivattyú dologról? Amúgy egy 60m2-es most teljesen felújított hőszigetelt új nyílászárókkal megáldott házikóról van szó. Új tető, minden.
2017. aug. 21. 13:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a Panasonic HT,T-CAP hőszivattyúkat szerelem.

[link]

60m2 jól hőszigetelt házhoz elég lenne egy 5-7 kW teljesítményű. [link] Ez nem én vagyok, csak hirtelen itt találtam bővebb leírást.

2017. aug. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, óriási segítség volt :) a belmagasság 260 amúgy. szerinted egy hőszivattyúval mennyi lenne a havi rezsi, mondjuk egy 9 KW-os verzióval? mert ha versenyezhet a gáz árával, akkor sokat spórolok a fútés rendszer kiépítésén, hisz az sem olcsó, megspórolhatom a radiátorokat, a gázkazánt (annak a helye megvan mert volt bent, nem kell új engedély) illetve a csövezést, és már az ára bőven visszajött. Tudsz nekem ebben segíteni? Szakember vagy? HA igen komolyan érdekelne mit tudsz ajánlani, esetleg fel is bérelnélek a beépítésre :) köszönöm!
2017. aug. 21. 18:33
 5/8 A kérdező kommentje:
Nos azt hiszem félreértettem a rendszert, ugyanis találtam olyat is ami olyan mint egy sima klíma berendezés. Sajnos ehez is kellenek a csövek, kellenek a radiátorok. Ez szar. Azoktól szívesen megszabadultam volna. Nem is a költség, de az esztétika miatt is.
2017. aug. 21. 19:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Az egyik levegő-víz hőszivattyú, ehhez kellenek csövek, radiátor-padlófűtés. A másik lényegesen olcsóbb verzió a levegő-levegő hőszivattyú. Ez szinte teljesen olyan mint egy klíma, csak a téli fűtésre van kiélezve. Amennyiben be tudnád fűteni egy kandallóval a lakást, akkor reális választás lehet (vagy több darab kell belőle). Komfortban, szolgáltatásokban a levegő-víz az viszi a prímet (pl.tud használati melegvizet készíteni), de a levegő-levegős kb negyedébe kerül. Én a Panasonic Nordic típust ajánlanám, kb -28C-ig tud fűteni, és nyáron AAA-s hűtést tud, légkezeléssel. Ősszel egy tetőtérbe raktam fel egy 3,5 kW-ost, 5 kW-ot tud fűtésben, az egész telet végigfűtötték vele, úgy hogy a végén 100 ezer alatt volt nappali árammal a cekk. A klíma szerelve 400 ezerbe került.
2017. aug. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Fel vagy véve! szerelheted xD Amúgy köszi hogy reagáltál, és bocs a sok PM-ért, de nagyon belelkesedtem :D nagyon tetszik ez a megoldás. A vizet megoldom vagy bojlerrel, vagy elektromos kazánnal. Nem szeretnék gázt. pedig a házban bent van, de ha lehet, én nem használnám. Nagypapám halt meg szénmonoxid mérgezésben részben és én nem kérek ebből. veszélyes és nem kellenek a csövek.
2017. aug. 21. 20:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, engem érdekelne, hogy mire jutottatok? Mit választottatok és hogy szuperál, meg vagytok elégedve? Az itteni segítőkész válaszolót béreltétek fel a munkára?
2018. jan. 6. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!