Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Computherm Q3 RF termosztát...

Peety28 kérdése:

Computherm Q3 RF termosztát 20,5 °C-ra van állítva, de néha 23 °C-ot csinál, néha 17 °C-ot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az albérletben van egy Computherm Q3 RF szobatermosztát, ami az fent leírt jelenséget produkálja. Ez a legbutább verzió a sorozatból (még a régebbi gömbölyű forma), nem tud hét minden napját és hasonló programokat csak egy nappali és egy éjszakai hőfokot lehet rajta beállítani, ami mind a kettő 20,5-re van állítva. A jelenség az, hogy elfelejt kikapcsolni a kazán, hol be se kapcsol. Ha látom hogy 24 °C van idebent és kiviszem a lángoló kazán mellé, majd felállítom 25 °C-ra, hogy újra fűtsön, aztán visszaállítom akkor lekapcsol. Ugyanez megoldja a 17 °C-os problémát is, alá kell venni majd vissza.

Elemre gyanakodtam két-három napja cseréltem benne, de újra előjött a hiba.

Ez ugyebár rádióvezérlésű kb. 20 méterre lehet a vezérlőtől és a kazántól (50 méterre írják a hatótávot).

A válaszokat és segítséget előre is köszönöm!



2017. nov. 21. 16:38
 1/2 anonim ***** válasza:
A bonyolítottság az oka , kényesebb mint az egyszerűbb alap modellek . Ez szerintem kukába való , normál tűrés a 0,2-0,3 celsius fok ki be kapcsolásoknál . Lehet nem kivitelezhető egy kábeles vezérlésű termosztát , csere kell sajnos .
2017. nov. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez ugyebár rádióvezérlésű kb. 20 méterre lehet a vezérlőtől és a kazántól (50 méterre írják a hatótávot).


Igen és azt is írja,hogy nyílt terepen 50méter... a falak nagyon lecsökkentik ezt a jó vastag falak meg még jobban.

Nálunk 4 fal 10 méter és már vagy érzékeli vagy nem,szóval vagy bekapcsol vagy nem,vagy kikapcsol vagy nem. A megoldás nagyon egyszerű tedd közelebb a vevőhöz.

2017. nov. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!