Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Honnan tudjam milyen termosztá...

Honnan tudjam milyen termosztát kellene?

Figyelt kérdés
Régebbi kb.10-15 éves a termosztátunk és szeretném lecserélni modernebbre,honnan tudom,hol tudom megnézni, hogy milyen jó hozzá?

2017. jan. 29. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi bajod a régivel? Milyen tipusu a régi?
2017. jan. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nem tudom pontosan hogy mennyi az annyi,digitálisra szeretném

most egy MMG AM van

2017. jan. 29. 13:30
 3/9 anonim válasza:

Valszeg csak egy gázkazánt kapcsol, ami, ha kap áramot bekapcsol és melegíti a vizet, ha nem, akkor nem.

Szóval szinte bármi jó ami a beállított hőfok alatt átengedi az áramot, felette meg nem.

Persze vigyázni kell, hogy elbírja a 230 voltot x amper mellett, ami meg van adva a kazánt. Érdemes persze kicsit felülméretezni. Ha kisfeszültséget kapcsol a termosztát akkor nyilván be kell kötni egy relét, és annak a nagyfesz. oldalán kell bírnia a kazán áramfelvételét (nem lesz túl nagy).

Ha nem tudod mik ezek, jobban teszed, ha hívsz egy villanyszerelőt, ő pár ezerért megcsinálja tuti jóra.

Amúgy lehet, hogy érdemes vezeték nélkülit venni. Ez abból áll, hogy felrak egy kis dobozt a falra, az veszi a jelet a cuccból. Így ha pl. azt a helyiséget ahol a kazán vagy ahol a termosztát van nem akarod fűteni, bizonyos távolságig meg tudod oldani, hogy pl. másik szobának a hőmérsékletét mérje, és ott is tudod beállítani hány fok legyen. Persze a kényelemnek megvan az ára.

2017. jan. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

igen csak egy gázkazánt vezérel

nem akarok semmi komoly cuccot csak egy alap digitálisat

2017. jan. 29. 18:32
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]

Itt véleményeket is tudsz róla olvasni, szerintem ennél jobb nem kell.

2017. jan. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2017. jan. 29. 20:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen van-8 éve.

Az ősszel a másik lakásba is ilyet vettem,de az már RF-s(rádiós,nem kell vezeték hozzá)

A Megatherm-nél a legolcsóbb,-ha van felétek üzletük.

2017. jan. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
megnézem,köszi :)
2017. jan. 31. 18:24
 9/9 anonim válasza:

A nagyanyámnál is computherm van, ott azért van RF-es (vezeték nélküli), mert azt a szobát, ahova a termosztát van felszerelve, nem fűti télen, és átkötni sokkal macerásabb lenne, mint egyszer felszerelni a falra a vevőt (amúgy ezen lehet manuálisan is ki-be kapcsolni a fűtést), és utána az adót (ami a hőmérsékletet is érzékeli, kb. fél évig bírja benne 1 pár ceruzaelem, sztem ez elég jónak mondható).


Namost ebből az RF-es fajtából egy régebbi fajta volt nála kb. 8 évig (még félkör alakú gombokkal), ez azért lett lecserélve (ugyanolyan típusú, de újabb fajta - a fent linkelthez hasonló - szögletes gombosra), mert az adó egység gombjai olyam szinten elhasználódtak, hogy szinte minden 2-3-adik gombnyomást érzékelt csak (én még mondjuk jónak mondtam volna, de mama nem találta megfelelőnek, úgyhogy..).


Szóval rendelt másik adót+vevőt, mivel az összes "" szakértő"" ismerős megmondta neki, hogy úgyse lesz kompatibilis a régivel. De. Mivel ugyanaz a típus, csak újabb revízió (gondolom), ezért kb. 2 gombnyomással, a használati útmutatóban található lépések alapján összepárosítottam, kb 1 éve az újjal megy, szóval a fali egységet nem kellett leszerelni hál'istennek, mondjuk azon a 2 gombon meg 1 relén nem is tud sokminden tönkremenni.


Amúgy még annyit tudok róla mondani hogy nem egy kapkodó idegbeteg, szal ha pl átviszed egy hidegebb szobába (ahol be kellene kapcsolnia a fűtést ugyebár), kb kell neki 0,5-1 perc mire észreveszi, hogy hideg van. Bár a valóságban sem 10 másodperc alatt megy le 1 fokot a hőmérséklet egy szobában, és a kazánt se fogja elrontani a túl sok kapcsolgatással, az egyszer biztos.


Ja még annyi, hogy a belsejében lehet állítani, hogy 0,5 vagy 0,3 fok különbségnél kapcsoljon be, meg ilyenek.



Amúgy az RF-es kb. 2x ennyibe kerül (10 ezer ft), és ha csak nem speciális célra kell (mint pl. a fent említett eset), akkor inkább olyat vegyél mint amit fent linkeltek. Minél egyszerűbb , annál kevesebb helyen tud elromlani.


Ha meg még működik a régi, én nem cserélném le, az biztos.

2017. febr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!