Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyibe kerül egy levegő-víz...

Mennyibe kerül egy levegő-víz hőszivattyú telepítésének költsége? Megéri?

Figyelt kérdés

2017. dec. 21. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Te írtál privátban?
2017. dec. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, köszi a választ!
2017. dec. 21. 20:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy fórum arra való, hogy nyilvánosan beszéljétek meg a dolgot, kedves Gyula. Pontosan azért, hogy más is okuljon, tanuljon belőle.

Hogy a kérdésre válaszoljak, egy 100 nm-es ház esetében 6,5-8 millára taksálnám a bekerülési költséget.

S hogy megéri-e, azt elsősorban az épület energetikai tulajdonságai határozzák meg.

2018. jan. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves Miquel!

Teljesen egyetértek veled. Ez egy nyilvános fórum, ahol az elhangzott kérdések, és válaszok mindenki okulására, gyarapodására szolgálnak. Már csak azért sem vagyok a híve a privát levelezéseknek, mert én szinte kizárólag szakmai-műszaki kérdésekben szoktam válaszolni, és ez szerintem sok embernek mondhat újat, használhatót. Jelen esetben a kérdező küldött privát levelet, amire válaszoltam. Később vettem észre, hogy a levél témájában név nélkül ki van írva egy kérdés. Mivel a privát levélnél megjelenik a kérdező neve, a kérdésnél pedig nem volt kiírva, ezért kérdeztem meg hogy a levél írója azonos-e a kérdezővel. Amennyiben a kérdező olvassa ezt a levelet, és hozzájárul, szívesen közkincsé teszem a levél tartalmát, ami egy hőszivattyús rendszer kiépítésének költségeit tartalmazza.

üdv

2018. jan. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az ajánlat bruttó számlásan 3,4 millió. Panasonic T-CAP 12 kW -15 C-ig 100% teljesítmény. Telepítve HMV tartállyal, puffertartállyal, fűtési rendszerre integrálva, beüzemelve.
2018. jan. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mellesleg nem tudom honnan vette a 8 millió forintot a másik válaszoló...
2018. jan. 5. 22:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Valószínű keverte a víz-víz (geotermikus) hőszivattyúval. Annak a bekerülését én is 7-8 milára teszem. A hőszivattyú része annak is kb. 3 millió, 2-3 kút, darabonként 1,5 millió, meg összecsövezni kb. 1 millió.
2018. jan. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Kedves Gyula!


Nekem is lenne egy kérdésem :) Ön fűtés szerelő? :)

Lassan kezdünk építkezni Délegyházán és hőszivattyút HŰTŐ-FŰZŐ fűtést szeretnénk padlófűtésként! Nettó 154 nm az egyszintes családi ház amibe lenne.

Körülbelüli árra lenne szükségem mennyiből lehet egy ilyet kivitelezni géppel tartállyal beszereléssel csövezettel mindenestül?

Ha Ön vállal ilyet esetleg egy elérhetőséget is akár :) Köszönöm!

2018. jan. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!

Hőszivattyú, napelem telepítéssel foglalkozok.

A hőszivattyú telepítést két lépcsőben végzem.

1. hőszivattyú telepítés, hűtőkőr beüzemelés, hidraulika rákötése meglévő (vagy más által kiépített) tárolókra (HMV, puffer)

2. az előző, plusz HMV, puffer telepítése, szekunder keringtető szivattyú, rákötés fűtésrendszerre, HMV rendszerre.

A fűtésrendszer kiépítését (padlófűtés, radiátor, fan-coil, osztók, stb) kapacitáshiány miatt nem vállalok. Értek hozzá, meg is tudnám csinálni, de van elég hőszivattyús munkám. Ettől függetlenül, új kivitelezésnél mindig egyeztetni szoktam a fűtés rendszer kivitelezőjével, hogy a rendszer üzemelése a lehető legoptimálisabb legyen. Elsőre önnek egy 12 kW Panasonic T-cap hőszivattyút ajánlanék, de konkrét adatok alapján lehet csak konkrét ajánlatot adni. Még ha extra is a ház hőszigetelése, akkor sem mennék 9 kW alá, a HMV teljesítmény miatt. Privátban küldök egy email elérhetőséget, ha kapok rá visszajelzést, küldök egy aktuális munka árajánlatot, az nagyjából megmutatja mi mennyi.

2018. febr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!