Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Központi fűtés. Kazán. NEM...

Központi fűtés. Kazán. NEM GÁZKAZÁN! Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Házat vettünk.

Az utcában nincs gáz. Központi fűtést szeretnénk. Fatűzelésű kazánnal. 7db radiátorral.

Ilyenkor a kéménybélelés kötelező?


Forgalmunk sincs, hogy hogyan kezdjük el! Minden tanácsot szívesen fogadunk!


2018. jan. 21. 15:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem béleltettük, tavaly a katasztrófás csak annyit mondott,hogy legközelebb mikor jön legyen levakolva.

Egy puffert én tennék a rendszerre. Nekünk vegyessel össz 1,8 millió volt (meglévő kémény átmérője kicsi volt a kazánhoz, az új meg nem került nekünk pénzbe)

2018. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ennek külön előírása
2018. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

És olyan van itt, akinek nem vegyestűzeléshez építették ki a rendszert?

Én azt hiszem, ha szóba jön a gáz, akkor, akár duplaannyival is lehet számolni, mint gáz nélkül.


Nekünk csak fatüzelésre kéne a kazán.

Olcsóbb így?

2018. jan. 21. 16:49
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Pécsi rokonaimnál pár éve cserélték a kazánt, és tavaly szóltak nekik kéményellenőrzéskor, hogy a kazáncserével együtt ki kellett volna béleltetni a kéményt. Szerencsére büntetést nem szabtak ki, csak tavasszal meg kell csináltatniuk. Szóval lehet, hogy nálatok is ki kell majd béleltetni.

2018. jan. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

1.

Köszönöm a választ!

Kicsit tételesebben leírnád, hogy mi volt mennyi?

2018. jan. 21. 16:55
 6/18 anonim ***** válasza:

Bocs ,ez évtől akkor van kémény ellenőrzés ,ha kérik .

Ne aggódj a kutyát sem érdekli milyen a kémény belseje .

2018. jan. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem keresem elő a papírt szóval csak kb nagy vonalakba,de én vettem meg mindent hozzá kb 10000 helyről,így picit olcsóbb volt annál az árajánlatnál amit a közeli 2 boltból kértem.

kazán+puffer 600000

cső 350000 (réz)

radiátorok 400000 (9db)

2 keringető 130000 (kazán puffer között laddomat, puffer és radiátorok között sima keringető)

Aztán a többi pedig minden egyéb amiket nem sorolok fel,de a legkisebb csavartól kezdődően.

Aztán még egy 150000ft-os munkadíj.

2018. jan. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Első és utolsó vagyok :)

Az kimaradt,hogy rá egy évre lett egy kombi kazán is rákötve, az már nem volt tétel,de a kötelező körök a gáz miatt vitték a pénzt azért,de 800000ból megvoltunk (mondjuk belevariáltunk nagyon a gáz csövekbe is)

2018. jan. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekünk kazán 185 ezer ft volt (csepregi). Puffer nincs. Villany és kazánról is fűthető bojler 70 ezer ft. 9 db radiátor (60×60-astol a 60x200-asog van minden közte) 300 ezer ft volt. Csövek, keringetők és minden egyéb 400 ezer ft. A munkadij pedig 300 ezer ft. Összesen 1255 ezer ft. Plusz nálunk minden cső az aljzatban lett elvive, így komplett aljzat csere is volt, de legalább azt is szigeteltük és rendes beton aljzatot kapott a ház. Keményhez annyiban nyúltunk, hogy a tetejét visszabontottuk mert már nagyon ramaty állapotban volt és új téglával kiraktuk. Építésügyi hatóság elfogadta (főfal bontások, ablak és ajtó áthelyezések miatt kellett őket bevonni), kéményseprő meg a szüleimnél járt, aztán apukám szólt neki, hogy nem vagyunk otthon napközben soha, látatlanban lerendbenezte.
2018. jan. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ezen lehet valahogy spórolni vagy nem érdemes és gyűjtsünk tovább?
2018. jan. 21. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!