Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Aki szigeteletlen kisméretű...

Aki szigeteletlen kisméretű tégla házban lakik,80-100négyzetméteren, mivel fűtötök és mennyiből jöttök ki egy fűtésszezonra?

Figyelt kérdés

#fűtés #Kisméretű tégle
2018. ápr. 3. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:

80 m2-es 2 konvektor (szobák), 1 kandalló (előszoba, étkező), fürdőben hőlégfúvó (csak fürdésnél bekapcsolva)

Egész évben a gáz 14000Ft/hó, azaz 168000ezer, + 30q fa 90000 összesen 260-280ezer, ez csak a fűtés, mert villanytűzhely és villanybojler van.

Kalkuláld bele, hogy mindennel együtt max. 20-22 fok van napközben és éjjel csak az őrláng megy, mert nem bírjuk a meleget.

2018. ápr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kb. 300 ezerből jövök ki gázzal 105 nm-en, német gázárakkal. Azt hiszem így inkább a köbméter a mérvadó, eddig 14-15 ezret fogyasztottam egy tél alatt. A víz nekem is áramról megy, így ez tisztán a fűtés.


Gázkazánnál amit szeretnek az emberek elspórolni, az a kinti hőérzékelő, pedig ez visszahozza az árát, mert a melegebb napokon nem tartja annyira melegen a vizet a rendszerben. Ja, és öreg kazánom van, még nem ez a turbós flancos valami.

2018. ápr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

off..

Amikor valaki nagyobb házakról kérdez olyanok írnak fűtésköltségekről ,hogy annál már csak belehelni olcsóbb..

de elnézve,hogy az eddigi válaszokat elnézve... nekünk 140m2 a ház, még nincs szigetelve semelyik irányba se, a fele nagy belmagasság és azon a részen nagyon régi ablakok vannak és a havi 25000ft-ot átalányt most elszámolásnál vitték le 22000ft-ra (enyhe volt a tél)..itthonról melózok így napközbe sincs takarékosabbra állítva , a használati meleg víz átfolyós rendszerrel 5 főre és a tűzhely ami azért nem összeg és sima nem kondenzációs turbós kazán van, kizárólag gázzal fűtünk.

2018. ápr. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85nm önálló családi ház, legutóbb 42 (-12e) körül volt, de ez már ugye enyhébb hónap volt. Előtte 60-70e/hó is volt. Régi, rossz ablakok, nulla szigetelés, viszont pici baba miatt kellett a meleg.
2018. ápr. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, elfelejtettem írni, hogy gázzal fűtünk 95%. Minden hónapban diktálom, nem szeretem az átalánydíjat. Most megnéztem a diktált óraállásokat, egy év alatt szinte pontosan 2500 m3 gáz fogyott. Csak fűtésre. Ez szerintem rengeteg, de hát ez van, amíg nem szigetelünk.


Főzés, melegviz villanyos.


Néha vegyes tüzelésű kazánnal is fűtünk, idén télen nem túl sokszor.

2018. ápr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Harmadik, itt nem lesz belehelés, mert szigeteletlen házról szól a kérdés. Durva, amiket írtok, de a szigeteletlen B30-as házam (egészen okés nyílászárókkal) nekem is eszetlen fűtést igényelt, sose tudom meg, mennyit, mert a cserépkályha maxon járatása 13 fokot hozott hidegebb napokon... Tuti többszázezer lett volna az is gázból s akkor még 80 nm se lehetett meg...

S laktam rosszabb házban, hulladék ablakokkal, lyukas ajtókkal.

2018. ápr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!