Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy ilyen 140 m^2-es lakás...

Egy ilyen 140 m^2-es lakás esetében mennyi rezsivel kell számolni? Ti mennyit fizettek?

Figyelt kérdés
140 m^2-es, új építésű, cégtől frissen vásárolt, tehát rendesen hőszigetelt 2 szinte budapesti lakásról lenne szó. Érdekelne, hogy szerintetek (elsősorban tapasztalatok alapján) mennyi rezsit kéne fizetnünk egy ilyen családi házban, ha 2 felnőttre és 2 gyermekre számolunk? Érdekelne külön a gázszámla (radiátor fűtés), illetve az egyéb költségekkel együtt (víz, villany), hogy szerintetek mennyi menne el átlagban havonta? Gázzal úgy számolva, hogy télen is szeretnénk egy 22-23 fokot, ha otthon vagyunk.
2018. ápr. 7. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:

A miénk nem szigetelt és nem is kondenzációs kazános, meg családi,így senki sehonnan nem fűt minket.

Víz: itt tökre mind1 mekkora a ház,kivéve ha neki állsz állandóan locsolni a házat...ez tőletek és nem a ház méretétől függ

A villanynak szintén nem sok szerepe van a ház méretébe...mert nyilván aki 30m2-en lakik és háborús gépei vannak 100w-os hagyományos égőkkel az többet fog fizetni mint aki 300m2-en lakik energiatakarékos gépekkel és égőkkel

Azért leírom.. mi havi 23000ft gáz átalányba vagyunk és beleférünk éves szinten, 21 fok van ,átfolyós kombi kazán és 5 főre a használati meleg víz + tűzhely

Villany:mosógép,mosogatógép,szárítógép,hűtő, 2 fagyóláda + a slang tévék,beltérik,mikró stb stb diktálom és havi átlag 7500-8000 a számla

Vízből nekünk átlag 8-9m3 ami elmegy sem a víz sem a csatornadíj nem egységes

A gáz számlának illik sokkal kevesebb lenni nektek, a többi hát az sok mindentől függ

2018. ápr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Viszont különálló családi házról lenen szó én esetemben is, nem lakást akartam írni, elnézést.
2018. ápr. 7. 12:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nyárfával fűtök ekkorát 200 körül van a fűtés. Bár a fát erdőről veszem így olcsóbb. Bár munka van vele. Villany 9000 kb. Víz hét nyolc ezer kb.Gázzal nem fűtök. A ház nincs szigetelve. Salak blokk. Épp az imént beszéltem egy szomszéddal ők 300 at fizetnek gázszámlára egy évben. De idős is van és fázik sokszor 25 fok fölé is nyomatja. Kb 120m2- es a ház. Szerintem fizess egy 20-25 álltalányt és majd meglátod
2018. ápr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!