Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mely split klima tipust...

Mely split klima tipust ajánljátok ami tud melegvizet is?

Figyelt kérdés
Továbbá nem értem, ha H tarifáról megy akkor nyáron nem ad melegvizet s klimát se. Ha vezérelten megy akkor nappal nem csinál semmit. Ha pedig geo tarifáról akarjuk nem adják meg mert nem geo. nappali árammal pedig dupla annyi. Akkor most mi a megoldás?
2018. ápr. 17. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Split klíma és a melegvíz,hogy jön össze?Két külön műszaki cikk...Az egyik hűti/fűti a szoba levegőjé,ez a klíma...Melegvizet legtöbb esetben,bojler ill cirkó csinál...
2018. ápr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor a hőszivattyúval keverem.
2018. ápr. 17. 14:06
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekünk Daikin-Altherma hőszivattyú rendszerünk van, azt hiszem, geo-tarifával. Természetesen működik télen-nyáron is, DE: reggel 8-10h között, illetve délután 16-18h között nem kap áramot a rendszerről. Melegvíznél ez nem probléma, és télen a fűtésnél sem okoz számunkra problémát, jók a nyílászárók, esélye sincs kihűlni a lakásnak.


itt egy leírás:


[link]

2018. ápr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

igen azt ismerem, de azt hallottam sokkal drágább mint a split klima.

utóbbi 350 000 - 1 200 000 Ft

a hőszivattyúra meg 3-5 milliókat hallottam.

2018. ápr. 17. 14:43
 5/12 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták előttem, a split klímát ne keverd ide. :-)
2018. ápr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Pedig itt a helye 2 okból is:

1. a kérdés alapvetően arról szól

2. egy döntés hogy melyik legyen. ha nem keverem ide akkor pedig mérlegelés nélkül marad a másik s nem ultimátumszerüen kéne

2018. ápr. 17. 16:05
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Bemásolom a linkből:


"A GEO-tarifára csak a hőszivattyús berendezést, a H-tarifára egyéb megújuló energiaforrásunk energiaellátását is rá lehet kötni fix bekötéssel. "


Egy szimpla split klímára nem kapsz kedvezőbb áram-tarifát.

Split klíma nem fog neked vizet melegíteni.


Mi (én) próbálunk segíteni, csak szerintem két malomban őrlünk. :-)

2018. ápr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Máshol meg azt irják hogy a split klima az hőszivattyú.

Linket másolgatni én is tudok, nem ez a gond.

2018. ápr. 17. 18:44
 9/12 anonim ***** válasza:

Na jó, mivel érdekel a téma, kicsit beleástam magam. :-)

Inverteres, vagyis hőszivattyús klímára lehet kérni H-tarifát, megfelelő villanyszerelővel érdemes egyeztetni. A H-tarifa nem azt jelenti, hogy csak október 15-től április 15-ig kapod rá az áramot, hanem azt, hogy ebben az időszakban kapod KEDVEZMÉNYESEN. Vagyis lesz fűtésed, klímád, amit szeretnél, vagyis amit az időjárás diktál.

Melegvíz megoldására még nem találtam megoldást a neten klímával összeegyeztetve, de majd még keresgélek. :-)

2018. ápr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

A split klíma nem tud melegíteni vizet, nincs ilyen rendszer, valamit nagyon félreértettél. Ne keverd a geo és a H tarifát, mert a kettő teljesen más.


"Máshol meg azt irják hogy a split klima az hőszivattyú.

Linket másolgatni én is tudok, nem ez a gond."


Igen, a split klíma az egy olyan "osztott hűtőgép" ami áll egy beltéri/kültéri egységből, ennek a működése a hőcserélő/hőszivattyús rendszer, konkrétan levegő-levegő hőszivattyú.


Hogy érthető legyen a hőszivattyú semmi mást nem jelent mint a hő szivattyúzását, tehát szállítását A-B pont között. Te magad is használsz hőszivattyút már évek óta és mindenki más is még a nagyszülők is használták, csak nem tudnak róla. Ilyen pl. a háztartási hűtőgép.


Tehát, ha melegvizet akarsz előállítani, akkor pl. levegő-víz hőszivattyút keress.

2018. ápr. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!