Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mik a legolcsóbb főzési...

Mik a legolcsóbb főzési módok? Azt hinném vezetékes gáz palackos gáz infra rezsó hagyományos rezsó fa sparhelt szén sparhelt

Figyelt kérdés

Mik a legolcsóbb főzési módok?


Azt hinném

vezetékes gáz

palackos gáz

infra rezsó

hagyományos rezsó

fa sparhelt

szén sparhelt


érdekelne más módal kiegészitve sorbarendezve

ha arányt is tud valaki Ft-ban az mégjobb


2018. ápr. 19. 09:04
 1/2 anonim ***** válasza:

A főzési fűtési technikát csak a kifőzde méretű konyhatechnikát alkalmazóknak érdemes figyelembe venni, energiaárak szempontjából.

Egy minden nap főző nagy családnál sem jelent a főzés-sütés energia költsége az összes energia felhasználáson belül 5-10%-nál többet. A legjelentősebb tétel mindig a fűtés lesz. Ahhoz képest a főzés kismiska.


Jelenleg a legtakarékosabb az indukciós főzőlap.


A sparheltet üzemeltető fa tűnik a legolcsóbbnak. De ez nem igaz, mert az egész platnit szükségtelenül felfűtöd, sőt a konyhát, vagy az egész lakást befűtöd vele. Főleg nyáron öröm a kinti negyven fok mellett a bent üzemelő sparhelten főzni a dögmelegben.


A gázzal való főzés is pocséklós egy kicsit, mert a forró égéstermék az edény oldala mellett felfelé eltávozik, és az összes felhasznált energia egy része a kürtőhatás révén megszökik.


Az indukciós főzőlap, bár a gáztól drágább árammal működik, mégis a legolcsóbb főzési mód, mert a megfelelő méretű zónára ha ráteszed az edényt, és lefeded, akkor a főzőlap csak az edény alját melegíti, kvázi csak az étel melegszik.


A fa hordozta energia hiába kerül negyed annyiba, mint az áram, de ha odateszel egy kis edényt a platnira, akkor platni 80-90%-a teljesen feleslegesen forró, és hiába ontja a hőt, csak a lábos által elfoglalt terület kellene, hogy meleg legyen. Tehát teljesen feleslegesen pocsékolod a hőt, amit főzésre szántál.

2018. ápr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jól értem, hogy forintban az indukciós főzőlap a legolcsóbb?


Oké, hogy töredék, de a vezetékes gáz csak példa volt a tejesség kedvéért.


Gáz nélküli ingatlanban kell megoldani a főzést s azt hittem a gázpalckos gáz a legolcsóbb, de gyanus volt hogy nem.

A sparhelt is gyanus volt.

ha jól értem olcsóbb az infra panel rezsije mint a palackos gáz?

S emellett nem kell havonta cserélgetni stb.

Az sem utolsó szempont hogy használtan 12 00-tól láttam palackos (kétrózsás) gáztüzhelyt s kb 10 000 egy üres palack amit meg kell venni.

Infra panel pedig 27 000 Ft a kétrózsás és ez ráadásul uj is. Alig drágább uj s kevesebbet fogyaszt forintban ha jól értem sa macera is kevesebb vele s még a gáznál is kevésbé fűti be télen a konyhát nyáron a saprheltről nem is beszélve.

Ha beérem 1 rózsással az 5000 Ft, aprópénz minden máshoz képest,

s 60 000-ért van négy rózsás de ez meg annyi mint egy modern gáztüzhely ami megintcsak drágább gázzal megy.


Oké hogy nem jelentős tétel, de ha csak havi ezerrel kerül kevesebbe az is számit jól fog jönni. S ha hasonló áron van akkor egyértelmű a havi ezerrel olcsóbb, főleg ha plusz más előnyei is vannak.

2018. ápr. 19. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!