Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mik azok a legkisebb split...

Mik azok a legkisebb split klimák amiket még érdemes megvenni fűtésre? (Egy szoba esetleg azzal egybenyitott másik szoba fűtéséról van szó) Konkrét tipusok érdekelnek, amik nem bóvlik.

Figyelt kérdés
2018. ápr. 26. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Daikin ftxb35c
2018. ápr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Értesz amugy hozzá? Mert olyan kérdéseim vannak, hogy az első linken levő 180000+4990+39990 azaz 224980 Ft on kívül van valami költség vagy ez tényleg a végösszeg? odajön a szerelő felszereli beköti az áramra s ennyi a pénz?


2. igaz hogy ez olcsóbb lesz mint egy ugyanannyira felfűtő gázfűtés ára? Azt hallottam, hogy ez kb 2/3 a a gázfűtés árának. egy szoba fűtése egy konvektorral havi 5000 Ft akkor ezzel havi 3-4 Ft ezer várható ugyanott?

Oké ha kinyitom a szobaajtót s két szobát fűt, akkor több, de ajtó nyitva tartás vagy bezárás esetén automatikusan fel le szabályozza az áramfogyasztást?


Olyanokat olvastam hogy ehhez kell valami energiatanusitvány, de ha egy szobába szerelem be s a ház többi része fűtetlen akkor ilyen nem lesz...

Hogy van ez?


Utolsó kérdés, mennyire rosszabb ennek a hatásfoka mint egy 2-4 milliós hőszivattyúnak? Nem tudom abban mi van de gondolom az nem csak két egység és egy konzol hanem annál jóval több. Ha pl. azt mondom hogy inkább az utóbbi s nem egy szobát fűtök vele hanem 5 ugyanolyan paraméterő szobát akkor azzal kevesebb pénz lesz? tekintsünk el az egymás melletti szobák kisebb hőleadó fefületétől s legyen az az elméleti példa hogy 5 olyan szoba amiben ugyanugy a mellette levő szobák fűtetlenek vagy ép az utca van a fal másik oldalán. A lényeg hogy egy 2-4 milliós hőszivattyú ha 5 ször annnyi ugyanolyan helységet fűt akkor 5 ször annyi áramot fogyaszt vagy kevesebbet mert hetékonyabb?

2018. ápr. 26. 13:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Nállam is egy Daikin ftxb35c fűti/hűti a tetőteret immár 2 éve.


1) igen, ennyi lesz a vége tokkal-vonóval. Szerelő jön, felszereli, elmegy te meg használod.


2) ha egy konvektorral fűtötted eddig a szobát 5000-ből akkor olcsóbb lesz. A 2/3 túlzás egy ilyen abszolút belépő modellnél, de a 80% kb reális. A 2/3 közeli számlát kb a 400ezres klíma tudná.

Tanusítvány a klímának kell és van is neki, a fenti készülék pl A+ -os. H tarifa igénylésnél kell 3-as jósági fokot tudnia, +2 fok külső és +21 fok belső hőmérséglet mellett. Illetve A minősítésnél roszabb készülék nem forgalmazható.


3) a 3-4 milliós hőszivatyú pl tudná az álltalad említett 2/3-ot. -20 fokban is tud fűteni, szemben a fenti készülék -15 fokos értékével. Valamint azt már központi fűtésrendszerre kötéshez tervezték, és természetesen az összes helyiséget kifüti egymaga.

2018. ápr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi


Jól értem - a kettes pontot nézve, hogy a duplájáért, plusz 200 ezerért 80% helyett 66% lesz vagyis 5000-nek a 14%-ával vagyis 700 Ft-al lesz olcsóbb a fűtés? Vagyis évi 5 fűtött évre nézve 200 000/3500= 57 év alatt hozzná vissza a 400 ezres klima a plusz 200 ezret???



ha mind az 5 szobát ezzel fűtöm akkor persze nem 57 hanem 12 év alatt hozzná visza annak lenne értelme.


de akkor meg azt nem értem miért jobb 3-4 millióval 2/3-os mint 5*400=2 millióval a hűszivattyú?


Oké az ad melegvizet de akkor egy 2 milliós bojlerem van ami az évi 5000-Ft melegvizköltséget adja 2/3 áron?


valamit szerintem negyon nem értek mert gondolom nem véletlenül veszik meg a 400 ezrest meg a 4 milliósat, de nekem most úgy tűnik érdemesebb 1 szobára felszerelni a 224 ezrest rányitni a másik szobát s utána esetleg késöbb a harmadik szobára is felszerelni egyet s a középső szoba maradna spot klima nélkül s hol az egyik szobát nyitni rá hol a másikat hol meg mindkettőt.


Nekem most ugy tűnik vagy 2 224 ezer forintos splot klima a legjobb választás.


Arról nem volt szó, hogy ez összeg H tarifára szól e vagy se, de ha H tarifáról szól akkor máris nem 80 hanem 40% lesz az egész a többivel meg nem 2/3 hanem 1/3 és oké hogy az 5000 egyharmada kevesebb mint 1000 Ft fűtés szobánként ellenben a megtérülési ideje mégjobban kitólódik, pl 60 helyett 120 évre igy ez méginkább afelé visz el, hogy nem vacakolni semmivel csak odarakni azt az egy két 224 ezres klimát a két szélső szobába s akkor vagy 1000 vagy 2000 lesz a havi fűtés.


Vagy tényleg valamit félreértettem???

2018. ápr. 26. 18:40
 5/8 A kérdező kommentje:
Illetve ennek az ajánlott tipusnak a megvan a jsági foka a H tarifához? vagy itt a bibi hogy nincs? ha nincs a 400 ezresnek megvan? Mert akkor már lehet mégis azon gondolkozni, de a 4 milliósat akkor se értem.
2018. ápr. 26. 18:41
 6/8 A kérdező kommentje:
( a lényeg hogy elöbb akarok kérdezni esetleg hibásan találgatni, mint olyasmit vásárolni amit aztán megbánok)
2018. ápr. 26. 18:43
 7/8 A kérdező kommentje:

224 000 Ft-os split klimára is adnak 10% befizetée mellett kamatmentes kölcsönt? Mert akkor befizetem a 22400 Ft-ot s utána 20 évig nyögöm a havi 840 Ft törlesztést:)))

Esetleg a 400 000-snél havi 2000 lesz a törlesztés és nyögöm a havi plusz 1000 fűtést 1 szoba 2000 Ft fűtést 3 szoba fűtése esetén.


Asszem értem igy lehet végül elmenni 4 millióig.

2018. ápr. 26. 18:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Hú... ez azért nem egészen így működik, most nem akarok részletesen belemenni, mert véletlen láttam meg a kérdést, de ha jól értem nincs rá pénzed és ilyen komoly projekten gondolkozol, hitelből?


Gyorsan kábéra leírom, egy hőszivattyús levegő-levegő rendszer 120-160m2-es lakásra vetítve napelemmel, kombinált fűtési/hűtési és HMV-vel 4 és 6 milla között van ez ráköthető a meglévő fűtésre is akár. Most én japán rendszerről beszélek, ezek 4,9-es COP értéket is tudnak, az alap a -28 fokos működés kinti hőmérséklet mellett, de van olyan ami tudja a -35 fokot is. Ez a gépészeti rendszer ára, anyag+szerelés nincs benne, tehát egy első osztályú japán szett esetén számolhatsz 7 millával is, ez szerelés illetve cégfüggő.


Mi csak fűtésre optimalizált split készülékeket forgalmazunk, szinte minden márkában, az említett daikin gép, egy belépő és nem fűtésre tervezett klíma, a legjobb esetben is -15 fokot tud, ha nem lép fel valami hiba fűtés módban. Amit a mi cégünk árul az -20, -22, -25, -28 fokig üzemképes, azaz hatékonyan lehet vele fűteni, ezen split klímák nálunk mind COP 4 felett vannak, ezalatt mi nem forgalmazunk klímát. Mind közép és felsőkategóriás egészen a japán márkákig, ezekben beépített fagyvédelem kompi.fűtés, tálcafűtés van szerelve, ez ugye a kültéri egységben van. A nem WIFI-vel szerelt gépek a legolcsóbbak, kicsivel drágább amibe opcióba benne van, és aminek szép kerek ára van az gyárilag WIFI-s split klíma.


Szakmailag egy kicsit egyszerűsítek, de kb. egy 3,5kW-os klíma közel 4kW hőteljesítményt tud leadni ami egy 40-45m2-es helységet tud kifűteni átlagban, ez szigetelés és egyébb függő történet. Mert, a külső hőmérséklet is közrejátszik, ha egy átlagos téli fűtésszezont nézünk akkor amit látsz, hogy 1kW ból 3kW-ot csinál ami hőteljesítmény. Hogy érthető legyen 40 forintből csinál 120 forint érték hőenergiát persze áramból. Ez a leveg-levegő hőszivattyús mivoltából adódik ami ugye egy hőcserélő is egyben. Ilyen gépek vannak most akcióba nálunk 135, 150, 160, 170 ezer forintért 5-10 év garanciával, ez most egy 30%-os akció keretén belül megy. Kapkodják is rendesen, a kollégék meg nem győzik szerelni, sokan már most készülnek előre a télre ezért veszik. De, van nálunk full prémium klíma is 500, 750, 850 ezerért, de ezek nem akciósak. Két különálló szoba fűtése egy klímával, nehezen megoldható szakszerűen, nem árt ha beszélsz egy szerelővel is, nem csak magadban tervezgetsz.

2018. ápr. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!