Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Lehet így fűteni?

Lehet így fűteni?

Figyelt kérdés

Panelban lakom, mérő nélküli átalány díjas fix összegű gázdíjat fizetek a gáztűzhely miatt. A fűtés külön van.

Ha néha a konyhában "befűtok" a gáztűzhellyel az gondot okozhat? Mert ugye az fix díjszabású..



2018. máj. 7. 22:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sokaknak eszébe jutott már, ez határozottan fűtés. Nem tudom, mit értesz gond alatt.
2018. máj. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Míg meg nem fulladsz, igen.
2018. máj. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Duenna ***** válasza:
A gáztűzhely lángja nem ad annyi meleget, hogy azzal te befűtsd az egész konyhát!
2018. máj. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem is arra gondoltam, hogy a konyhát vagy a lakást fűtsem vele. Napi 10-15 perces "melegítésre" gondoltam.
2018. máj. 8. 00:14
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Első voltam, én a sütőre gondoltam, az jól fűt. Persze akkor már tegyünk bele valamit s ne eresszük el éjszakára, de bizonyos időszakokban egy parányi pluszfűtésnek jó tud lenni, én is alkalmazom ezt a sütőmnél, csak nekem nem gáz és nem átalány, de a fő, hogy adott esetben sokat tud segíteni a hőérzeten s persze a hőmérsékleten is, de az előbbin valahogy többet.


Mi picit máshogy s nem ugyanannyit használjuk a sütőt télen, mint nyáron (igaz, ebben az is benne van, hogy nem akarunk a kánikulában extra hőt). Télen nyakra-főre sütjük a sütőtököket, amiket amúgyis szeretünk.

2018. máj. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre gondoltam, egy pici plusz hőérzet.
2018. máj. 8. 00:41
 7/14 anonim ***** válasza:
16%

Nem, fix, hanem átalány.

Tehát az idei többletfogyasztást jövőre kiszámlázzák a gázóra leolvasásakor.

2018. máj. 8. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

3 : Sütőrésze is van, és bizony, hogy ad!

Az elmúlt 2 évben csak a gáztűzhellyel fűtöttem.

2018. máj. 8. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi is fix összeget fizetünk és NINCS gázóra, így nincs is mit leolvasni...

Én azért betettem egy szénmonoxid riasztót a konyhába, még egyszer sem riasztott 3 év alatt, a leghidegebb napokon ég egész nap a sütő és nyitva az ajtaja... és de... elég sok hőt ad.

2018. máj. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9: Az azért érdekes, hogy nincs gázóra. Akkor ki fizeti a többlet gázfogyasztást?... Nekem azért 15 000 megvolt a havi fűtés sütővel, úgy, hogy csak pár órát ment naponta!
2018. máj. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!